GiresunManşet Üstü

KEŞKE HERKES VALİ BEY GİBİ DÜŞÜNSE

Giresun Valisi Hasan Karahan ve eşi Şule Meral Karahan, 19 Eylül Atatürk’ün ilimize gelişi ve Gaziler Günü nedeniyle şehit aileleri ve gazilerle yemekte bir araya geldi. 
 Yemekte bir konuşma yapan Vali Karahan, 19 Eylül’ün Gaziler Günü olmasının yanında Atatürk’ün Giresun’a gelişinin de yıl dönümü olduğunu belirterek, bu iki olayı kutlamak amacıyla düzenlenen yemeğe katılanlara teşekkür etti. Şehit ve Gazilerimize olan minnet borcumuzun ebediyen bitmeyeceğini belirten Vali Karahan, “  Biz şehidimizle, gazimizle, gencimizle yaşlımızla bir milletiz. Tek milletiz.Tek devlet, tek millet, tek vatan sloganıyla milletimizin inşallah kıyamete kadar bekası için öleceğiz ama inşallah bu bayrağı asla yere düşürmeyeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyorum. Gazilerimize huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Allah’tan sağlıklı uzun ömürler diliyorum” şeklinde  konuştu. 2014-962-2 (1)
Yemeğe; şehit yakınları ve gazilerin yanı sıra Garnizon ve Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru ve eşi, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit, Belediye Başkan Vekili Orhan Kurt, Vali Yardımcıları Bekir Ergök, Yüksel Çelik, İl Jandarma Komutanı Jan. Albay Ali İhsan Ersoy, İl Emniyet Müdür Uğur Öztürk, İl Genel Meclis Başkanı Hurşit Gürel ve bazı daire müdürleri katıldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir