EğitimGiresun

KEŞAP’TA FAKÜLTE SEFERBERLİĞİ

Giresun Üniversitesi tarafından Keşap İlçesi’ne kurulmasına karar verilen Turizm Fakültesi, ilçede sevinç yarattı. Başkan Dr. Nihat Yılmaz, fakültenin inşaatının biran önce başlatılması için adeta seferberlik ilan etti.

Yılmaz yaptığı açıklamada, “Giresun Üniversitesi’ne tahsis ettiğimiz arazide yol ve alt yapı çalışmalarını sürdürüyoruz” dedi

Giresun Üniversitesi’nin 20.09. 2012 tarih ve 73-3 sayılı senato kararıyla kabul edilen Turizm Fakültesi açılması talebi, Bakanlar Kurulu'nca uygun görülerek, 16 Mayıs 2013 tarih ve 28649 sayılı kararla kabul edilmiş ve  karar Resmi Gazete’de yayınlanmıştı.  

Keşap Turizm Fakültesi, 24 dönüm arazi üzerine yapılacak olan binada hizmet verecek.

basbakan_erdogan_konyaya_geliyor_h11058

 

 

BAŞKAN YILMAZ TURİZM FAKÜLTESİ SEFERBERLİĞİ BAŞLATTI

Keşap Belediyesi tarafından GRÜ’ye fakülte için tahsisi yapılan24 dönüm arazi üzerine kurulacak Turizm Fakültesi’nin alt yapı çalışmaları sürüyor.

Bu konuda açıklamalarda bulunan Başkan Dr. Nihat Yılmaz, şunları söyledi:Belediyemize ait olan arazinin, Turizm Fakültesi için Giresun Üniversitesine tahsisinin ardından inşaatının bir an önce bitirilmesi ve İlçemize kazandırılması için Belediyemiz tarafından çalışmalara başlanmıştır.

Yirmi Dört dönüm arazi üzerine yapılacak olan Turizm Fakültesi inşaatının temelinin bir an önce atılabilmesi için gerekli olan istinat duvarı, yol ve alt yapı çalışmalarımız hiç ara vermeksizin ivedilikle devam etmektedir.
Belediye Başkanımız Dr. Nihat YILMAZ, Turizm Fakültesinin Keşap’ımızın geleceği için çok önemli olduğunu , Fakültemizin tamamlanması için ,çalışmalara özverili ve süratli bir şekilde devam edildiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir