Giresun

KERİM AKSU’YA SODEM ÖDÜLÜ

Giresun Belediyesi İzmir Seferihisar’da yapılan SODEM 2016 belediye başkanları buluşması ve proje değerlendirme toplantısında, Kentsel Gelişim dalında 101 Milyon Euro’luk Altyapı Entegre Su Projeleri ile Hibe Programı (IPA) ile 'En Başarılı Proje' ödülünü aldı.

Ödül  için düzenenen toplantılara, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, genel başkan yardımcıları, İzmir, Eskişehir, Çanakkale, Giresun gibi il belediye başkanlarının yanında, 120 belediye başkanı katıldı.

1909771_1738364033041837_1333380041217280760_n1

Kılıçdaroğlu, belediye başkanları ile yaptığı toplantıda, sosyal demokrat belediyeciliğin yaygınlaşması, yerel yönetimlerde iktidar olmak için bilgi ve proje paylaşımı yapmak gerektiğini, CHP’li belediye başkanlarının örnek çalışmalarının diğer belediyeler tarafından takip edildiğini belirterek, “ demokrasinin temeli yerel yönetimlerdir. İktidara yerel yönetimlerimizle yürüyeceğiz. Bunun için çok çalışıyoruz, çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Belediye Başkanı Kerim Aksu, en başarılı Kentsel Gelişim Projesi ödülünü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun elinden aldı. Kılıçdaroğlu, Giresun Belediyesini örnek çalışmalarını yakından takip ettiklerini, bu ödülle çalışmaları taçlandırdıklarını ifade ett. Aksu ise, belediye bünyesinde proje ofisi oluşturduklarını, ulusal ve uluslararsı alanda bir çok proje hazırladıklarını, bu ödülün Giresun Belediyesi Ailesi’ne verildiğini söyledi.

Giresun Belediyesi’nin eğitim alanında SODEM’e gönderdiği Oyuncak ve Kitap Kumbarası ile Sokak Kütüphanesi projeleri de takdir edilen projeler arasında yer aldı. SODEM ödülleri sosyal projeler, çevre, kentsel gelişim, tarım, sağlık, çocuk, sanat-kültür- turizm, bilim-tarih, spor, gençlik- eğitim, katılım ve yönetişim, bilgi iletişim, istihdam ve sokak hayvanları olmak üzere 14 ayrı temada değerlendirildi.SODEM 2016 proje yarışmasına 460 başvuru yapıldığı 330 projenin değerlendirmeye alındığı açıklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir