Giresun

KERİM AKSU’DAN İSLAMA HİZMET…

GİRESUN BELEDİYESİ’NİN ÖNCÜLÜĞÜNDE HAYIRSEVERLERİN KATKISIYLA BİRLİKTE YAPILACAK OLAN YENİ MEZARLIK GİRİŞİNDEKİ CAMİNİN TEMEL ATMA TÖRENİ YAPILDI.  

Törene Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu'nun yanı sıra CHP Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu, Mimarlar Odası Giresun Şube Başkanı Serdar Demirkan, Giresun Müftüsü Necati Akkuş, Giresun Esnaf Odaları Birliği Başkanı Ali Kara, Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanvekili Mustafa Halilbeyoğlu, CHP İl Başkanı Eşref Karaibrahim, Belediye Başkan yardımcıları, Belediye meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.DSC_5314

Giresun Müftüsü Necati Akkuş, açılışta yaptığı konuşmada Belediye Başkanı Kerim Aksu’ya teşekkür etti. Akkuş, "Camiler bizim birliğimizidir, dirliğimizdir. Hangi düşünceye, hangi görüşe sahip olursak olalım tek bir istikamette buluştuğumuz mekanlardır. Bu caminin inşasına kuruluşundan tamamlanışına kadar sebeb olan maddi ve manevi destek veren başta Giresun Belediye Başkanımız Kerim Aksu olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Giresun Milletvekili Selahattin Karahmetoğlu Mezarlığın bitişiğinde dini görevlerini yerine getirmek bir cami ihtiyacı olduğunu söyledi.  Milletvekili, “Siyasi tercihleri ne olursa olsun inanan tüm insanların bir arada birleşmesi, olması, ibadetlerini yerine getirmesi açısından bu eksiğin giderilmesi belediye başkanımızın ve ekibinin bir başarısıdır. Bu vesileyle camimizin şehrimize ve tüm Giresunlulara hayırlı olmasını diliyor belediye başkanımız ve ekibine çalışmalarından dolayı tekrardan teşekkür ediyorum." dedi.

Aksu ise konuşmasında “Şehrimizin ve halkımızın neye ihtiyacı varsa bizi onları gidermek zorundayız. Sadece birilerinin bir bölgenin, kişilerinin değil halkın tamamının ihtiyaçlarının karşılayacak çalışmalar içerisindeyiz. Bu cami de mahalle ve mezarlığımız için bir ihtiyaçtı. Camimiz bölgemize ve şehrimize hayırlı olsun” dedi.
Aksu’nun verdiği bilgiye göre; cami yaklaşık 100 m² lik bir alana inşa edilecek ve erkekler için 100 m2, üst katta bayanlar için 40 m2 alan bulunacak. En altta gasilhane yer alacak.
DSC_5323


Konuşmalardan sonra Gedikkaya Camii imamı Haşim Yıldız eşliğinde okunan duaların ardından kurban kesimi yapıldı. Daha sonra Başkan Aksu, caminin mimari projesini hazırlayan Mimarlar Odası Giresun Şube Başkanı Serdar Demirkan, GESOB Başkanı Ali Kara, İl Müftüsü Necati Akkuş, Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu temelin ilk betonunu dökerek, temsili temel atma töreni gerçekleştirildi.

DSC_5315

Abdesrhane, Gasilhane, tuvaletler gibi çeşitli bölümlerden oluşan 15 m2 minare yüksekliğine sahip olacak cami, 250 bin liraya malolacak. 

Bir yorum

  1. Belediyenin mezarlıkta yaptığı bütün çalışmalar hakikaten takdire şayan. Müslüman mezarlığının yanıbaşına cami,cenaze işlerinin belediye tarafından ücretsiz yapılması sosyal belediyecilik ve islam inancının en güzel örneğidir.Teşekkür ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir