GiresunManşet Üstü

KERİM AKSU’DAN HASAN AYDIN’A TAVSİYE..

Milletvekilliğinden sonra köfteci dükkanı açarak çalışan AKP İl Başkanı Hasan Aydın'ın adı bu nedenle 'köfteci'ye çıkmıştı. Aydın'a yeni iş önerisi Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu'dan geldi. Aksu, Aydın'a 'siyaset yoluyla Giresun'a bir katkın yok, bırak. Bari patates dik' önerisinde bulundu.  

Bir kaç gündür, 'Giresun Üniversitesi'ni 'beni mezuniyete çağırmadılar' diye feryat ederek yıpratmaya ve bu yolla gündem yaratmaya çalışan, ancak davet edildiği kanıtlanan, davetiyesini bulamadığı anlaşılan AKP İl Başkanı Hasan Aydın, bu sefer de Çanakçı'daki çöp tesisini diline doladı. Aydın, çöp üzerinden gerginliğe yaratmaya devam ediyor.  Önceki gün 'Kerim Aksu'nun tesise hiçbir katkısı yok' açıklaması yapan Aydın'a  Aksu öyle bir cevap verdi ki; tabiri caizse bir hafta içinde ikinci kez madara oldu. 
İşte Aksu'nun o açıklamasının haberi…

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, AKP İl Başkanı Hasan Aydın’ın, Giresun Belediyesi’nin Çavuşlu Beldesi’ne kurulan Katı Atık Tesisinin yapımında hiçbir katkısı olmadığı, şeklindeki açıklamalarına, "Giresun'a faydalı olmak istiyorsa patates dikme işi ile uğraşsın"diye yanıt verdi.  

DSC_8078"KENDİNİ GÜLÜNÇ DURUMA DÜŞÜRÜYOR”
Yazılı bir açıklama yapan Aksu, şunları söyledi: “Hasan Aydın her zaman olduğu gibi belgesiz ve bilgisiz açıklamalarda bulunup hem kendisini, hem de iktidar partisini gülünç duruma düşürmektedir. Kaldı ki bu güne kadar yaptığım basın açıklamalarında dönemin bakan, milletvekilleri, vali ile belediye meclis üyelerine Giresun halkı adına gerekli teşekkürü yaptım ve yapmaya da devam edeceğim. İlimize son derece faydalı bir tesisisin açılışında bile sürekli çatışma ve kaos ortamını yaratarak bundan nemalanmaya çalışan Hasan Aydın’ın, Giresun halkının gözünde bence politik yaşamı bitmiştir. Hasan Aydın’ın Milletvekilliği yaptığı dönemlerde Giresun’un 5 milletvekili vardı. Herhalde Hasan Aydın işe yaramaz olduğu için sayı 4’e düştü. AKP İl Başkanı Giresun’a ve partisine faydalı olmak istiyorsa, bence patates dikme işi ile uğraşsın. “

bertaraf_odenekKATI ATIK BİRLİĞİNE EN ÇOK PARAYI GİRESUN BELEDİYESİ ÖDEMİŞ. AKSU, ÇÖP TESİSİNE  'KATKISINI' BU LİSTEYLE KANITLADI

Yazılı açıklamasında, tesis için kurulan Katı Atık Birliği'ne belediyeler tarafından ödenen paraların listesine de yer veren Aksu “Bilindiği üzere Giresun Belediyesi başta olmak üzere İl Özel idaresi ile 19 Belediye ye bu tesisinin yapımı için 2006 yılından itibaren 2013 yılı sonun kadar 5 milyon 191 bin 417 lira aidat tahakkuk ettirilmiştir. 20 kurumdan tahsil edilen toplam 4 Milyon 508 bin 564 liranın sadece 2 Milyon 61 Bin 917 lirasını Giresun Belediyesi ödemiştir. Payına düşen tahakkuktan hiç borcumuz yoktur.”dedi. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir