GenelGiresun

KERİM AKSU’DAN ‘DUROĞLU’NA PARAYLA ŞİŞİRME NÜFUS’ İDDİASI

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Duroğlu belde belediyesinin ‘şişirme nüfus’ kaydı yaptığı iddiasında bulunarak, ikametgâhını yaşadığı yerden başka bir yere aldırılanların ve buna katkıda bulunan nüfus müdürlüğü personeli hakkında suç duyurusunda bulunacağını söyledi.

Aksu, “Hiçbir belediye başkanı buna tenezzül etmemesi lazım. Şu anda hedef alarak söylemiyorum Duroğlu Beldesi küçük bir belde 500 hanenin olduğu yerde 11 bin olan nüfus 15 bine çıkartılmaya çalışılıyor. Neredeyse bizde bir tabir vardır, ‘ fındık ocağına bile adam yazılmış’ böyle bir şey olmaz. Sonuçta bu insanlar burada hizmet alıyorlar, Giresun’dan hizmet alıyor çöpü ile yolu ile kaldırımıyla bütün hizmeti buradan alan vatandaşların başka bir yerde kayda geçmelerini ben ahlaki bulmuyorum” dedi.

“Bunu yapanların 150 lira karşılığı bu işi yapmalarını da gerçekten ülkem adına utanç duyuyorum. 100 lira 150 lira için bugün ikametgâhını değiştirenler yarın 500 lira için neler yapmaz” diyen Kerim Aksu, “Bütün görüntüleri aldık avukatlarımız iş başında bunu yapan amir, memur kimse bununla ilgili çalışma yapan herkes hakkında suç duyurusun da bulunacağız. Bununla ilgilide Cumhuriyet savcılarımızı göreve davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir