GiresunManşet Üstü

KERİM AKSU’DAN AK PARTİLİLERE KAR TOPU

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, karla mücadelede belediyenin yetersiz kaldığı eleştirilerine yazılı açıklamayla cevap

verdi.  130 personelden oluşan karla mücadele ekibi ve 7 JSB, 2 greyder ve 10 kamyon ile başta ana arterler, hastane güzergahları, dolmuş yollarına öncelik vererek şehrin her bölgesinde çalışma gerçekleştirdiklerini ve çalışmaların halen sürdüğünü ifade eden Aksu, “Ben bu zorlu süreçte en büyük destekçilerimiz olan halkımıza ve kar, soğuk, gece, gündüz demeden çalışan mesai arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Kerim Aksu, çöp konusunun siyasi malzeme yapılmasını da eleştirdiAKSU: 250 TON ÇÖPÜ 2 SAAT İÇİNDE KALDIRDIK”

 " Bu süreçte kendisine yöneltilen eleştirileri de yanıtlayan Başkan Aksu, çöp toplama işlemlerinde ulaşım sorunu yaşandığı için aksaklıklar meydana geldiğini belirtti. Giresun'da 2 günde 250 ton civarında çöp biriktiğini, ulaşımın sağlanmasının ardından 2 saat içerisinde tüm çöplerin kaldırıldığını ifade eden Aksu şöyle konuştu, "Şehrimize son yılların en fazla karı yağdı. Bu bir doğal afettir. Biz temizledikçe yollar tekrar kapandı. Tüm araçlarımız ve ekiplerimiz günlerdir kar temizliği yapıyorlar. Kar aralıksız yağdığı için çöp kamyonlarımız ulaşım sorunu yaşadı. Sürekli kar yağışının olduğu bir zamanda, hizmetlerde ufak tefek gecikmeler meydana gelebiliyor. 2 günde biriken 250 tonluk çöpü 2 saatlik zaman diliminde temizledik. Her noktaya ulaşıldı. Bazı kişiler bu durumu siyasi ranta çevirmeye çalışıyorlar. Bu durumlar siyasete malzeme edilemeyecek kadar hassas konulardır. Son olarak şunu da belirtmek isterim: Kar eriyince, kardan siyasetçiler de eriyip gider."

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir