GiresunManşet Üstü

KERİM AKSU: “RANT YOK”

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Ak Parti İl Başkanı Hasan Aydın'ın bir süredir her fırsatta gündeme getirdiği iddialara basın toplantısı düzenleyerek yanıt verdi. Aksu, Aydın ve diğer Ak Partilerin belge diye açıkladıkları şeylerin su faturası ve denetim raporları olduğunu savunarak, “alt yapıya 35 Trilyon değil toplamda 45 Trilyon harcadık. Eğer ki sayın İl Başkanı ve İlçe Başkanı bu çalışmalar ne diye merak ediyorsa yakın akrabalarına sorsunlar. Anneleri babaları suyun içinde geziyordu” dedi.

Hesaplarının herkese açık olduğunu ve şeffaf belediyecilik yaptıklarını söyleyen Başkan Aksu, basın toplantısında, göreve geldikleri günden itibaren gerçekleştirdikleri hizmetleri kapsamlı biçimde anlatarak bilgiler verdi

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu yine Aydın tarafından çeşitli vesilelerle dile getirilen bir müteahhide  130 dairelik rant sağladığı  iddialarının doğru olmadığını belirterek, imar değişikliğinin Giresun Valiliği’nin oluru ile olduğunu söyledi. Aksu mahkemeye taşınan değişiklikte verilecek karara saygı duyacaklarını ifade etti.

Başkan Aksu,  “İmar konusunda tek yetkili biz değiliz, örneğin vatandaşın bir arazisi var ve burası bir resmi kurumun alanı olarak işlenmiş ve bize gelerek benim arazimi çıkar şeklinde tadilat değişikliği istiyor. Biz ilgili kurumdan olur getirmesini istiyoruz. Söz konusu imar değişikliğinde emsal artışı yok, alan artışı yok, yeşil alan artışı var. Kullanıma uygun görüldüğüne dair Valilik bize yazı yazıyor. Müteahhidin yeri 30 dönüm tarımdan çıkarılan 30 dönümlük araziyi daha katıyor ve yüzde 65’lik kısmı yeşil alan yapıyor.  Emsal artışı ya da daire artışı söz konusu değildir” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir