Giresun

KERİM AKSU ‘IRGAT’ OLDU

İMECEYE KATILDI….GİRESUN BELEDİYE BAŞKANI KERİM AKSU, BAŞBAKAN'IN SOYADINI TAŞIYAN ERDOĞAN AİLESİ İLE BAHÇEYE GİREREK FINDIK TOPLADI

İlk olarak Erdoğan ailenin hasat arası yemeğine konuk olan Başkan Aksu daha sonra bahçeye giderek fındık topladı.

bd"İNŞALLAH ÜRETİCİ EMEĞİNİN KARŞILIĞINI ALIR"

Alınca Köyü'ne giden Aksu, yaptığı konuşmada, Tüm halkımız fındık bahçelerinde. Onları ziyaret etmek istedik. Birlikte fındık topladık. Fındık harmanında fındık seçtik. Nerede olursa olsun onlarla bir arada olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bu sene inşallah fındık fiyatları da iyi olur ve insanlar emeğinin karşılığını alırlar. Bu sıcak havalarda bahçelerde çalışmalar zor oluyor. Özellikle de dağlık ve dik olan arazilerde daha zor. Emek veriliyor, yıllardır alınamayan emeklerin karşılığı umarım bu sene alınır. Bu seneki fındık gayet güzel ve randımanlı. Herkese bol bereketli hasatlar diliyorum." dedi.

Giresun’un en büyük gelir kaynağının fındık olduğunu da ifade eden Aksu, "İnsanlar bazen sıkışık durumda kalıyorlar ve emanete fındık veriyorlar. Vatandaşlarımız mümkün olduğunca fındıklarını emanete vermemelerini istiyoruz. Bu durum findığın fiyatını daha yükselecektir. Birilerini zengin etmek için değil herkes kendi emeğinin karşılığını alması gerekir. Bu yüzden vatandaşlarımızın kimseye emanete fındıklarını vermemelerini rica ediyoruz.” diye konuştu.

Halil Erdoğan ise, “Başkanımız Kerim Aksu, bir belediye başkanından öte Giresun halkının dostu. Şehre hizmet etmekle kalmıyor, insanları dinliyor. Sürekli aramızda. Gördüğünüz gibi bu aşırı sıcakta, tozun toprağın içerisinde bizimle birlikte fındık topluyor. Giresun başkanının kıymetini bilmeli. Ben kendisine çok teşekkür ediyorum.”dedi.

Aksu daha sonra köyde fındık hasatı gerçekleştiren diğer vatandaşlara da fındık sepeti hediye etti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir