GiresunUlusal

KERİM AKSU İDDİALARI YALANLADI

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Belediye Meclisi toplantısında, MHP’li üye İbrahim Dizdar’ın soruları üzerine yaptığı açıklamada, zabıtanın simitçiyi dövmesi olayını tasvip etmediğini söyledi. Aksu, milletvekili adayı olacağı, yerini Hasan Ali Tütüncü’ye bırakarak AKP’ye  geçeceği iddialarını da kesin bir dille yalanlayarak ‘senaryo, dedikodu, yalan’ olarak nitelendirdi.

Olayla ilgili soruşturma başlattıklarını söyleyen Başkan Aksu, “tamamen spontane olay. Zabıta halkın şikayeti üzerine simitçilere müdahale ediyor.   Simitçi zabıtaya küfür edip saldırıyor. Karşılıklı birbirlerine vuruyorlar. Ama ne olursa olsun zabıtanın vurmaması lazım. O zabıta gerekli cezayı alacak. Zabıtanın vatandaşa, vatandaşın da zabıtaya vurma hakkı yok. Zabıta işini yapıyor. Görevi bu şehirde seyyar satıcı bırakmamak. Kayıtdışı kazanca izin vermemek. Bu sadece bizim değil, maliyenin de görevi” dedi.

Kerim Aksu AKP’ye geçerek milletvekili olacağı şeklindeki soruya da,” halkımız bize 5 yıl için yetki verdi. Bunun için oy istedik. Şimdi bir de gidip milletvekilliği için mi oy isteyeceğiz? Ben defalarca söyledim. Söylemekten yoruldum. Bazıları yorulmadı. Son bir kez daha söylüyorum. Asla böyle bir niyetim yok. Genel başkan düzeyinde de bunu konuştum” şeklinde konuştu.

DSC_1447

 

 

AKSU: "BANA AKP'YE GEÇME TEKLİFİ DAHİ YAPILAMAZ"

AKP’ye geçeceğinin tartışılmasını dahi doğru bulmadığını söyleyen Kerim Aksu, şunları söyledi: ” Bunlar iflas etmiş internet sitelerinin, ucuz düşüncelerin ürünü, dedikodu, senaryo. Benim bir çizgim var. Taş yerinde ağırdır. Böyle bir şey bana teklif dahi edilemez. Bunun tartışılmasından vicdanen rahatsız oluyorum. Nurettin Canikli ile bu konuda ve diğer konularda hiçbir özel görüşmem olmadı. Ankara’ya da gitmedim. Ben Ankara’ya Bakan Canikli ile bu ay içinde bir heyetle görüşmeye gideceğim. Kaldı ki ben bu şehrin belediye başkanıyım hizmetlerle ilgili özel görüşmem de olabilir. Kendisini Bakan olarak en güzel şekilde saygı çerçevesi içinde karşıladık. Bu kente gelen her konuğu da karşılıyorum. Giresunlu bir Bakanı tabi karşılarım. Bundan bir sonuç çıkarmaya çalışıyorlar”

TÜTÜNCÜ:ZUL SAYARIZ…

Bu konuşmadan sonra söz alan AKP Gurup Başkan Vekili Hasan Ali Tütüncü, “Başkan Aksu’nun AKP’ye geçeceği” iddialarını yalanladı. Tütüncü, “Kerim beye bırakın teklifi bu konu hiçbir ortamda kendi aramızda dahi konuşulmadı.Kendisinin ve bizim siyasi çizgilerimiz ayrı.O’na teklif götürmeyi zul sayarız” diye konuştu. 
Meclis toplantısı daha sonra gündemdeki maddelerin görüşülmesiyle sürdü. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir