Siyaset

KERİM AKSU FACEBOOK’TAN YAZDI

GİRESUN BELEDİYE BAŞKANI KERİM AKSU MUHALİFLERİ TARAFINDAN TOR BURNUNA YAPILAŞMA İZNİ VERMEKLE SUÇLANINCA, AÇIKLAMAYI FACEBOOKTAN YAPTI "İMAR İZNİ 2008'DE VERİLDİ"

HABER:UFUK KEKÜL

Aksu Deresi'nin denizde döküldüğü yerde, tarihi miteolojik özellikli Giresun Adası'nın karşısındaki Tor (Thor) Burnu'na site için imar izni verilmesi tartışma yarattı. Giresun'un en, gözde mekanlarından olan arazide adeta bir ormanı andıran çeşitli ağaç türleri kesilerek inşaat için hazırlık yapılıyor. Alınan bilgiye göre; araziye 10 katlı 3 blok halinde binalar yapılacak.

 Arazinin büyük bölümü şahsa ait. Ancak kıyı kenar kanununa göre yapılaşmaya açılmaması veya turizm alanı olarak imara işlenmesiyle korumak mümkünken neden böyle bir uygulama yapıldığı bilinmiyor.

Bir süredir Tor Burnu üzerinden eleştirilen ve 'çevre katliamı' yapmakla suçlanan Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu ise; basın açıklaması yaparak konuyu aydınlatmak yerine Facebook'taki hesabından açıklama yapmayı tercih etti. Kararın kendi dönemlerinde alınmadığını söyleyen Aksu, yazısında isim vermeden hakkında adeta kampanya yürüten Hilmi Taşkın'ı suçladı.

"SAHTEKAR ATATÜRKÇÜLER, ADD'DEN NEMALANAN ÜÇKAĞITÇILAR"…

Kerim Aksu, oldukça sert ve öfke dolu açıklamasında şunları söyledi: "Bazı cahiller Torburnu'nun imara açıldığını söylüyor .Orada imar düzenlemesi 2008' de yapılmış. Uğur Mumcu'nun bir sözü vardır; " bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak" Eğitimci geçinen müsvetteler saldırıya geçiyor. Bu sahtekar Atatürkçüler ADD' den nemalanan üçkağıtçılar, Atatürk düşmanlarının ekmeğine yağ sürmeye devam etsin. Onlar bunun için görevlendirildiler"

Aksu'nun yazısının altına çok sayıda yorum ve eleştiri geldi. Bunlardan birisi de Hilmi Taşkın'dandı. Aksu'ya cevap veren Taşkın, "hiç kimse ADD' ye ve ADD' ye emek vermiş kişilere söz etme hakkına sahip değildir" dedi. 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir