GiresunSiyaset

KENAN TATLI CHP’Yİ ‘PARTİZANLIK’LA SUÇLADI İSİM VERMEDİ

AYTEKİN ŞENLİKOĞLU’NUN İŞÇİ ÇIKARMA KARARINI AK PARTİ SAVUNDU
AK Parti Giresun İl Başkanı Kenan Tatlı, Giresun Belediyesi’ninden çıkarılan işçiler için tepki gösteren CHP İl Başkanı Fikri Bilge’ye yazılı açıklamayla cevap verdi. Kerim Aksu döneminde işe girenlerin ve şimdi çıkarılanların liyakat esasına göre değil, partili kimliklerine göre işe alındığını iddia eden Tatlı, bunların kimler olduğunu açıklamadı. Tatlı ayrıca CHP döneminden 225 milyon lira borç bırakıldığı iddiasını tekrarladı. 
“PARTİLİLERİNİ BELEDİYE BİRİMLERİNE YERLEŞTİRDİLER”
Belediye Başkanı Şenlikoğlu’nun adil bir yönetici olduğunun belirten Tatlı, Kerim Aksu döneminde liyakatsız davranıldığını iddia etti. Kenan Tatlı “elbette ki belediyedeki durumu en iyi bilen kendisidir. Dolayısıyla kurumun geleceği için kimlerle çalışacağına kimin faydalı kimin verimli olacağına Belediye Başkanımız Aytekin Şenlikoğlu karar verecektir. Herkesin bu duruma saygı duyması gerekmektedir” dedi.
Tatlı açıklamasında “insanların liyakatına bakmaksızın sırf kendilerine destek verdikleri için partililerini belediyenin tüm birimlerine yerleştirenler, bölgemizdeki Büyükşehir Belediyelerinde dahi olmayan sayıda personeli Giresun belediyesine alanlar, bugün bizleri vicdansızlıkla adaletsizlikle suçluyor. Siz önce bu ülke için, bu şehir için ne yaptınız onu anlatın, sonra teslim aldığınız CHP’li belediyelerde neler yaptınız onu tüm kamu oyuna anlatın” çağrısı yaptı.
“ENKAZ DEVRALDIK. BELEDİYE KAPANMA NOKTASINDAYDI”
“Tabiri caizse enkaz altında 225 milyon borçla teslim alınan belediyemiz, sekiz aylık dönem içerisinde çok büyük gayretlerle bugün güzel günlerini yaşamaya başlamıştır”diyen Ak Parti İl Başkanı Tatlı, “10 yıl önce yine AK Partiden 18 milyon lira borçla aldıkları belediyeyi, 10 yıl boyunca kayda değer hiç bir hizmet üretmeden ve de üstelik 225 milyon lira gibi bir borç batağına çevirerek nerdeyse kapanma noktasına getirdiler” ifaesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir