Aktüel

KEMAL AYDIN’DAN DEPREM YAZILARI

Bahçeşehir Kurucu Belediye Başkanı Kemal Aydın, Türkiye’nin deprem gerçeğini anlattığı yazılarıyla gündem yaratıyor. Belediye başkanlığı döneminde başarılı çalışmalara ve projelere imza atan Pirazizli hemşerimiz Aydın, SAKINCA isimli sitede ‘İşin Doğrusu’ isimli köşede yayımlanan yazılarında, depremle ilgili yerel yönetimler ve ilgili bakanlıkların yapması gerekenleri, bugüne kadar yapılmayanları yasa, yönetmelik ve bilimsel raporlara dayandırarak, sayılar, veriler ve örneklendirerek anlatıyor. 
“DEPREMİ SÜREKLİ GÜNDEMDE TUTMALIYIZ”
Aydın, yaptığı açıklamada “Değerli dostlar, Prof. Dr. Naci Görür depremin eli kulağında diyor. Silivri açıkları çatırdıyor. İzmir’ de deprem oluyor 110 kişi ölüyor, gündemde 3 gün kalıp hemen unutuluyor.

İstanbul’ da 1,7 milyon konut yıkılacak, bu konutlarda ortalama 3 kişi yaşasa 5.1 milyon İstanbullu kendi tabutunda yaşıyor!!! Hiç kimse güvenli konutta yaşıyorum diye kendini güvende hissetmesin. Çünkü depreme nerede yakalanacağımız belli değil. İzmir depremi bize örnek olsun; bir aileden 3 kişi çöken apartmanda bulunan dişçisinde tedavi olurken hayatlarını kaybetti. Bir başka kişi akraba ziyaretinde hayatını kaybetti, depreme nerede yakalanacağımız belli değil!!! O yüzden 16 milyon olarak bu meseleyi gündemde tutmalıyız.” değerlendirmesinde bulundu. 

. Sağlıklı kalın  Kemal Aydın’ın şu ana kadar iki bölümü yayımlanan yazılarını www.sakinca.com adresli linkten okuyabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir