GiresunUlusal

KEMAL AYDIN’DAN ÇAPAN AÇIKLAMASI

Esenyurt belediye Başkan Adayı Gürbüz Çapan’ın Yargıtay tarafından 5 yıllık hapis cezasının onaylanmasının ardından  ortaya atılan, “Gürbüz çapan adaylıktan çekilecek yerine Kemal Aydın’ı Esenyurt’a Aday yapacak” şeklindeki spekülasyonlara Bahçeşehir Kurucu Belediye Başkanı kemal Aydın’dan yalanlama ve tepki geldi.

"DOSTLARIMIZIN ZOR GÜNLERİNDE FIRSATÇILIK YAPMAYIZ"

“Bizi kundakçı gibi göstermeye çalışıyorlar” diyen Kemal Aydın, “Biz dostlarımızın zor günlerinde fırsatçılık yapacak kadar alçalmadık” dedi.

“BİZANS’IN TAKTİKLERİNİ İYİ ÖĞRENMİŞLER”

Gürbüz Çapan’la ilgili verilen kararın 13 yıl sonra açıklanmasını manidar bulduğunu belirten Aydın, Yerel Gaste’ye yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Esenyurt Kurucu Belediye Başkanı Gürbüz Çapan hakkında verilen Yargıtay kararının 13 yıl bekleyerek açıklanması son derece manidardır! Bu açıklanmadan birileri çok mutlu olmuşa benziyorlar. Millet iradesi diyerek milletin huzurunda dürüstçe mücadele edemeyenler Bizans'ın taktiklerini iyi öğrenmiş olacaklar ki her seçim Gürbüz Çapan'ın bir şekilde milletin huzuruna çıkmasını engellemeye çalışıyorlar.

“ÇAPAN’A VERMİŞ OLDUĞUM DESTEKTEN RAHATSIZ OLMUŞLAR”

Bu defa Esenyurt halkının Gürbüz Çapan'a olan özlem ve vefa duygusu karşısında paniğe kapılanlar Sayın Çapan'a bir dost olarak bu süreçte vermiş olduğum destekten rahatsız olmuş olacaklar ki, kundaklayarak yangın çıkartmaya çalıştıkları haneye, yangın söndürmek amacıyla çalışan bizim gibi dostları 'kundakçı''göstermeye çalışıyorlar. Biz dostlarımızın zor günlerinde fırsatçılık yapacak kadar alçalmadık.

“EMELLERİNE ULAŞAMAYACAKLAR”

Gürbüz Çapan'ın aday olmasına engel bir durumun olmayacağına, Esenyurt halkının Gürbüz Çapan'la zafere ulaşacağına en ufak bir şüphem olmadığını herkesin bilmesini isterim. İsmimi kullanarak sayın Çapan'ın sevenlerinin direncini kırmaya çalışanlar emellerine ulaşamayacaklardır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

“GÜRBÜZ ÇAPAN KESİN ADAY”

Bu arada Gürbüz Çapan’ın basın bürosundan da konuyla ilgili bir açıklama geldi. “CHP’nin kesin adayı Çapan” başlıklı açıklamada, Gürbüz Çapan’ın adaylıktan çekilip yerine başka birisini göstereceği şeklindeki iddiaların tamamen asılsız olduğu vurgulandı. İşte o açıklama:

“Esenyurt Kurucu Belediye Başkanı ve CHP Esenyurt Belediye Başkan Adayı Dr. Gürbüz Çapan’ın adaylıktan çekileceği, başka birisini adaylaştıracağı yada adaylık için başka bir ismi önereceği iddiaları tamamen asılsızdır.

CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, CHP Esenyurt Belediye Başkan Adayı Dr. Gürbüz Çapan ve CHP Esenyurt Seçim Koordinasyon Merkezi üyesi Fuat Keskin’in dün tarihli açıklamaları, aday olmak hususunda herhangi bir engelin söz konusu olmadığı yönündedir. Yapılan haberlerin duyumlara dayandırılması ve kaynağının belli olmaması manidardır.”

KAYNAK:http://www.yerelgaste.com/Video.aspx?gn=1623

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir