Giresun

KAYMAKAMLAR TOPLANTISI GÖRELE’DE YAPILDI

Kaymakamlar Toplantısı Vali Hasan Karahan başkanlığında Görele’de yapıldı. 

Toplantı; Görele Kaymakamı Ünal Kılıçarslan tarafından ilçenin genel durumu, Köylere Hizmet Götürme Birliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının faaliyetleri, kurumların yatırımları, ilçenin sorunları ve talepler konusunda yapılan sunum ile başladı.

Vali Karahan, Görele ilçesinin büyüyen ve gelişen bir ilçe olduğunu ifade ederek ilçelerimizdeki yatırımların Kaymakamlarımızın gözetiminde yerel desteğin de azami ölçüde sağlanarak güzel ve verimli şekilde devam etmesi gerektiğini belirtti. İlçelerimize aktarılan KÖYDES ödeneklerinin istişare edilerek ve adaletli dağıtılmasının önemine değindi. Ağır kış şartları ve il genelindeki yoğun kar yağışı nedeniyle karşılaşılan sorunları ve alınması gereken ilave tedbirleri vurguladı.

İl Jandarma Komutanı Jand. Albay A. İhsan Ersoy ve İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, il genelinde 2015 yılı içerisinde meydana gelen asayiş olayları ve genel durum hakkında bilgi verdi.

İl Özel İdare Genel Sekreteri Hüseyin Taşkın, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Tuncer Turan, İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Fazıl Özden, İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Bal, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Dr. Muhammet Angın ise kurumlarının 2015 yılı içerisindeki faaliyetleri konusunda bilgi sundu.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir