Giresun

KAYMAKAM BAŞINDAN VURULMUŞ OLARAK BULUNDU

2014- 2018 yılları arasında Giresun Eynesil ilçesinde kaymakamlık yapan Kuyucak İlçe Kaymakamı Yılmaz Kurt, otomobilinin içerisinde elinde tabanca ile başından vurulmuş halde bulundu.
Alınan bilgiye göre, 2018 yılından bu yana Kuyucak Kaymakamı olarak görev yapan ve evli 2 çocuk babası Yılmaz Kurt, iddiaya göre mesai saati bitiminde Kaymakamlıktan ayrılırken personelle helalleşti.
Kurt’un eve gitmemesi üzerine durumdan şüphelenen yakınları, telefonla da ulaşamayınca jandarma ve polise ihbarda bulundu. Bunun üzerine harekete geçen ekipler, Kaymakam Kurt’un telefon sinyalinden Didim Akbük Mahallesi’nde olduğunu belirledi.
Bölgeye gelen ekiplerin yaptığı incelemede, Kaymakam Kurt otomobilin içerisinde, elinde tabanca ile başından vurulmuş halde bulundu.
Jandarma, olayla ilgili soruşturma başlattı.
Kaymakam Kurt, 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan’ın şüpheli ölümü sırasında Giresun’un Eynesil ilçesinde kaymakamıydı. Rabia’nın babası Şaban Vatan, ölüm haberinden sonra yaptığı paylaşımda, “Rabia Nazımızın acımasızca canına kıyıldığı 12 Nisan 2018 günü Eynesil ilçe mülki amiri Kaymakam Yılmaz Kurt intihar etmiş. Ailesine sabırlar dilerim. Vaka şüpheli benzer biçimde. Eynesil’den kendisini tanıyorum. Hafta sonları çocuklarını gezdirmeyi seviyordu. Ben bu vakası anlayamadım” ifadelerini dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir