AktüelGiresun

KARAVAN YOLCULARI PİRAZİZ ŞEYHLİ’DE KONAKLADILAR.

Türkiye’nin farklı illerinden bir araya gelen 65 karavan sürücüsü, “Büyük Karadeniz Harekatı” adı altında, doğası ve serin havasıyla ön plana çıkan Karadeniz’i gezmek için tura çıktı. KARAVAN YOLCULARI PİRAZİZ ŞEYHLİ'DE KONAKLADILAR.

Karavan yolcularının Zonguldak’tan başlayan yolculuklarının bir durağı da Piraziz oldu. Şeyhli Ekoturizm Köyü’nde kamp kuran karavancılar geceyi burada geçirdiler. Bir Tutkudur Karavan Derneği Başkanı Hayriye Yıldız ve dernek üyesi olan 60 kişilik bir grup sabah saatlerinde kamp yaptıkları Şeyhli’den yola çıkarak Giresun’a geldiler.  Gemilerçekeği Mahallesi Botanik Park’ta mola veren kafileyi Giresun Belediyesi ekipleri konuk etti ve  dinlenmeleri sırasında Giresun Simidi, Giresun Pastası, Giresun Gazozu, Giresun Kalite Fındık, çay, su ve kahve ikramlarında bulundular.

Karavanlarını Botanik Parka bırakan kafileye rehber eşliğinde belediye araçları ile beraber Kale ve küçük bir Giresun turu da yaptırıldı.KARAVAN YOLCULARI PİRAZİZ ŞEYHLİ'DE KONAKLADILAR.

Karavan tutkunları Giresun’a geldiklerinden ve Giresun Belediyesi tarafından kendilerine gösterilen ilgi, alaka ve misafirperverlikten dolayı son derece memnun kaldıklarını ifade ettiler. Ayrıca gelecek yılda aynı ziyareti yapmayı planladıklarını ve bu sefer Giresun’da kamp yapmak istediklerini de belirttiler.

Gelen kafile ile yakından ilgilenen Belediye Başkan Yardımcısı Osman Öden, kendilerini şehrimizde ağırlamaktan memnun kaldıklarını, Giresun’unda karavan turizmine çok elverişli olduğunu ve belediye olarak çeşitli alt yapısını oluşturarak projelendireceklerini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir