Giresun

KARASAM’DAN ULUSLARARASI SEMPOZYUM

İktisadi Kalkınma ve Sosyal Araştırmalar Enstitüsü (İKSAD) ile Karadeniz Stratejik Araştırma ve Uygulama Merkezi (KARASAM) tarafından organize edilen 6. Karadeniz’e Kıyısı Olan Ülkeler Bilimsel Araştırmalar Sempozyumu, merkezi Giresun olmak üzere sanal ortamda gerçekleştirildi.
Giresun’un doğal, tarihi, mimari, kültürel ve diğer zenginliklerini tanıtan film gösteriminin ardından İktisadi Kalkınma ve Sosyal Araştırmalar Enstitüsü (İKSAD) başkanı Dr. Mustafa Emek ‘in açılış ve konuşması ile başlayan ve 2 gün süren sempozyuma, 30 ülkeden çeşitli üniversitelerden 250 civarında bilim insanı katıldı.

KARAAĞAÇLI: “İLİMİZİN TANITIMINA KATKIDA BULUNDUK” 
KARASAM Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Abbas Karaağaçlı etkinliklerl, sürekli hale getireceklerini ifade ederek, bilim insanlarını önümüzdeki sonbaharda Giresun Üniversitesi’nde yüz yüze düzenlenmesi planlanan, KARASAM , İKSAD ve diğer bir çok uluslararası kurum ve kuruluşun paydaşlığı ile gerçekleştirecek olan Karadeniz Havzasında Sokak Ekonomisi temalı 8. Uluslararası Karadeniz Kongresine davet etti.
Dr. Öğretim üyesi Karaağaçlı “KARASAM ve İKSAD olarak yurtdışı ve yurt içinden yüzlerce bilim insanını sanal da olsa güzel Giresun’umuzda misafir edip, üniversitemizin, ilimizin ve ülkemizin ulusal ve uluslararası arenada tanınmasına katkıda bulunduk. Kongrede sunulan bilimsel tebliğ ve makaleler çok kıssa sürede kitap olarak yayınlanıp, bilim dünyası ve kamuoyunun ilgisine sunulacaktır” dedi. Sempozyuma, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi yine Giresun İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü de katkıda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir