Giresun

KARAN’DAN OSMAN AĞA’YA ‘İTİBARA’ DESTEK

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, Giresunlu fındık üreticileri olarak Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin partinsin grup toplantısında yüksek sesle ‘Osman Ağa’mıza iadeyi itibarı istiyoruz” çağrısını desteklediklerini ifade etti.
Karan yaptığı açıklamada, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün muhafız alay komutanı, Giresun’un milli kahramanı Yarbay Osman Ağa’nın iadeyi itibarını her Giresunlu gibi bizden yürekten istiyor ve bekliyoruz” dedi.
MHP lideri Bahçeli’nin Giresunluların sesine ses olması ve Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında Osman Ağa için iadeyi itibarı çağrısı yapmasının siyaset üstü bir davranış olduğunu belirten Karan, “Giresun kamuoyu olarak bu çağrının arkasında durmalıyız ki, Osman Ağamıza iadeyi itibarı geri verilsin. Yarbay Topal Osman Ağa kurduğu 42. ve 47. Gönlü alaylarıyla milli mücadele, kurtuluş savaşında düşmanla omuz omuza savaşarak kahramanlık destanları yazmıştır. Osman Ağa ve milli mücadele kahramanları gerçek birer kahraman ve vatanseverdir. Bugün bu topraklar üzerinde huzur ve güven içersinde yaşıyor, bağında, bahçesinde ekip, biçiyorsak bunu Osman Ağa gibi nice kahraman ve aziz şehitlerimize borçluyuz. Bu yüzdendir ki, MHP lideri sayın Devlet Bahçeli’nin de çağrıda bulunduğu gibi Osman Ağa’ya iadeyi itibarı bir an önce verilmelidir. Giresunlular olarak bunu istiyor ve bekliyoruz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir