GiresunSiyaset

KARAİBRAHİM’İN SEÇİM TAHMİNİ

CHP İl Başkanı Eşref Karaibrahim, 30 Mart seçimlerinin CHP ile Ak Parti arasında geçeceğini söyledi. Karaibrahim yaptığı açıklamada, bağımsız bir şirketin yaptığı anketten CHP’nin birinci, Ak Parti’nin ikinci, MHP’nin ise 3.parti çıktığını söyledi.

Seçimle ilgili tahminlerde bulunan CHP İl Başkanı Karaibrahim, “Açık ara biz öndeyiz. Bize en yakın rakip Ak Parti. Ama bu şimdilik böyle,  tabi ileride değişebilir.  Ak Parti’nin oyları geçen seçimdeki oylarıyla aynı olduğu görülüyor” ifadesini kullandı.

Karaibrahim, Ak Parti Adayı Yılmaz Can’ın ‘iktidar partisinin hizmetlerini Giresun’a taşıyacağım” sözlerini de eleştirerek, “arkadaş siyasete yeni katıldı, bunları yaşamadığı için konulara vakıf değil. Birileri yardımcı oluyor, böyle söyle diyorlar, söylüyor. Bu söylemlerle oyları kendine yönlendirmeye çalışıyor. Ama bunda başarılı olamaz. Birilerinin bunu O’na anlatması lazım. İktidar partisinden olan belediyeler hangi hizmeti yapmışlar ki.Espiye, Görele, Bulancak AKP’li. Hükümet destekli projeler mi var. ” lazım şeklinde konuştu. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir