GiresunManşet Üstü

KARAİBRAHİM, SAVCILARA SUÇ DUYURUSU YAPTI

CHP Giresun İl Başkanı Eşref Karaibrahim,Merkez İlçe Başkanı Burak Bektaşoğlu ile birlikte düzenlediği basın toplantısında, Giresun'un gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

ESKİ VALİ, İL GENEL MECLİSİ BAŞKANI, GENEL SEKRETERİ SUÇLADI

Karaibrahim, İl Özel İdare tarafından hizmet binası adı altında yaptırılan daha sonra otele dönüştürülmeye çalışanlar için suç duyurusunda bulunacaklarını belirterek, savcıları göreve çağırdı. CHP İl Başkanı, “Hizmet binası yapılması için altında hangi valinin, hangi meclis başkanının, hangi genel sekreterin ve hangi meclis üyelerinin imzaları varsa onlar hakkında suç duyurusunda bulunacağız.Demek otel yapılmak istendiğine göre hizmet binasına ihtiyaç yoktu. İhtiyaç olmadığı halde varmış gibi gösterip, yatırım kararı çıkarılmıştır.Devletin kaynağını kullanmak suçtur. Burada savcıları göreve çağırıyorum. Müfettişler konuyu incelemeye almalı.  Ayrıca buraya ne kadar para harcandığını kimse bilmiyor. "dedi.

BEKTAŞOĞLU: HASAN AYDIN 8 SORUYU YANITLAMADI

Aynı konuda konuşan Burak Bektaşoğlu ise, yatırıma karşı olmadıklarını söyledi ve "bina için alınan yüksek kat irtifakı birilerine rant için kullanılıyor, kamu yararı yok, biz buna karşıyız. Otel yapılacaksa imara işlenmiş 2 yer var yatırımcıya orayı versinler, yapılsın. Biz AKP İl Başkanı Hasan Aydın'a 8 soru sorduk. Hala cevap veremedi" diye konuştu.

Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Karaibrahim, Çavuşlu Beldesi’ne yapılan katı atık bertaraf tesisini AKP yaptı diyen Hasan Aydın'a sert çıktı. Aydın'ın konuyu saptırdığını, tesisin yüzde 40’ının bakanlıkça kalan kısmın ise belediyelerce karşılandığını söyleyen Karaibrahim, "Sanırım patatesten veya kuyumcu dükkanından kazandığı paralarla yaptı bu tesisi ki, bu kadar sahipleniyor. Tesis için bakanlarımıza, valilere, eski milletvekili Hacı Hasan Sönmez’e ve A’dan Z’ye tesise destek veren herkese teşekkür etmek lazım” dedi.

Karaibrahim, Görele eski belediye başkanı Ertuğrul Melikoğlu ve zamanın AKP İl Başkanı Sabri Öztürk’ün, tesisin Çavuşlu’ya yapılmaması yönündeki açıklamalarını ve 'tesisin sorumlusu Kerim Aksu'dur" açıklamalarını da hatırlattı.  DSC_8967

"DOLGU ALANLARI BELEDİYENİNDİR"

CHP İl Başkanı Eşref Karaibrahim, bir başka açıklaması da dolgu alanlarına ilişkindi. Gemilerçekeği'ndeki dolgu alanının belediyeye verilmemesine tepki gösteren karaibrahim, şunları söyledi: "oranın üzerine yapılanları Canikli kendi yandaşlarına verecek, belediyeye vermiyorlar yakınları yararlanamayacak dedim,bana 20 bin liralık dava açtı, kaybettiler. Belediye de dava açtı, kazandı.Ama Defterdarlık hala bu karara uymadı. Orayı halkın kullanımına açacağız, projemiz hazır"

CHP İl Başkanı Karaibrahim, 'istifasının istendiği'iddialarını da yalanladı ve "görevimin başındayım" dedi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir