Giresun

KARAGÖL KIŞ SPORLARINA AÇILIYOR

Karagöl Dağı’nın doğa ve kış sporlarına uygunluğuyla ilgili yapılan fizibilite çalışmasının sonuçları, Vali Hasan Karahan başkanlığında yapılan toplantıda ele alındı.

Toplantıda fizibilite çalışmasının sonuçlarıyla ilgili bir sunum yapan Kayak Federasyonu Teknik Kurul üyesi ve branş sorumlusu İlhan Erzurum ile Peksever Müderisoğlu, ilimizde bulunan Karagöl dağının kış sporları açısından sadece Türkiye ölçeklerinde değil, dünya ölçeklerinde parametrelere ve bir potansiyele sahip olduğunu söyledi. Bu çok önemli potansiyelin Giresun ilinde bulunduğunun altını çizen Erzurum ve Müderisoğlu, dünya ölçeklerinde örnekler vererek, mukayeseler yaparak, Karagöl dağının geleceğin kış sporları turizm merkezi olabileceğini verilerle anlattılar.

Bunun bir başlangıç ve ilk safhada yapılan bir fizibilite çalışması olduğunu belirten Vali Karahan,  oldukça olumlu sonuçlar ortaya çıkan çalışmayla ilgili emeği geçenleri kutladı. Vali Karahan, ilerleyen süreçte bölgenin turizm alanı ve kış sporları merkezi olması için gerekli girişimlerin başlayacağını ifade etti.

Toplantıya; Vali Hasan Karahan, İl Genel Meclis Başkanı A. Mürşit Gürel, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hasan Bulut, Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, Kovanlık Belediye Başkanı Mehmet Küçük, İl Genel Meclis Üyesi Cemal Karadeniz katıldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir