AktüelGiresun

KARAAHMET’TEN NURİ KARAMAN’A :”BİLDİKLERİMİ AÇIKLARIM, ÇOCUĞUNUN YÜZÜNE BAKAMAZ”…

Giresunspor’un Kulüp Başkanı Hakan Karaahmet, düzenlediği basın toplantısında bir süredir sorun yaşadıklarını söylediği Giresunspor’daki görevine son verilen Ak Partili belediye meclisi üyesi Nuri Karaman’a isim vermeden sert suçlamalarda bulundu.

“O AVUKATI UYARIYORUM” 

Görevde olduğu süreç boyunca hep şeffaf olduklarını, kulübün hesabının herkese açık olduğunu belirten Karaahmet, Karaman’a şöyle seslendi: “Kulüp avukatı değilsin. Kulübü şikayet ettiğini duyuyorum. Bunlar tehlikeli işler. Giresunspor’la kimsenin kavga etme şansı yok. Buradan o avukatı uyarıyorum: Çocuğunun yüzüne bakamaz. Bizimle beraberken hata vardı neden çıkıp söylemedin. Ayrılınca neden aklına geldi?
Giresunspor’a zarar vermeye devam edersen, kamuoyuna karşı yüzüne karşı söylüyorum. Seninle bildiğimiz ne varsa kamuoyunda konuşmaya başlarız. Bu doğru bir şey değil. Şu an uyarıyorum. Devam ederse o avukatla ilgili ben de konuşacağım”.
Karaahmet, kamuoyunda son dönemde en çok konuşulan konuların başında gelen Giresunspor’un borçları konusunda da konuştu. Borçların kur farkından kaynaklandığını belirten Karaahmet, bu duruma rağmen Giresunspor’un bir başarı hikayesi yazdığını vurgulayarak,şunları söyledi: “Biz geçen sene Süper Lig’e çıkmış, Türkiye’nin takdir ettiği sempatik bir takımız. Biz niye mutlu değiliz. Süper Lig’e çıkmış ve kalmışız. Niye mutlu değiliz. Bunun altında başka ne aranabilir ki. Diyelim ki önümüzdeki sezon Avrupa’ya gittik. Niye Şampiyonlar Ligi’ne gitmedik diye mi eleştirileceğiz. Mutluluğu yaşayalım şu anda. Tabii sezonun içinde futbolun içinde yaşanan tartışmalar oldu. Ama bitti artık. Kaldık ve bitti. Şimdi mutluluğu yaşayalım. Giresunspor, muhteşem bir başarı hikayesi yazarak Süper Lig’de kaldı. En az bütçeyle kaldı. Hem borç ödüyor hem de takımını ayakta tutmaya çalışıyor. Böyle kaldı. Ben çıkıp sürekli artık bunları anlatmak zorunda kalmayayım. Evet Giresunspor’un bir borcu vardı. Ama kur farkı olmasaydı bugün bizim 70 milyon civarı bir borcumuz olurdu. Süper Lig takımı için büyük bir borç değil. Bunu biz yapmışız gibi algılanması bana ilginç geliyor. Bunu ben yapmadım” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir