GiresunSpor

KARAAHMET’TEN CANİKLİ’YE GÖNDERMELER…

Giresunspor Kulüp Başkanı Hakan Karaahmet, düzenlediği basın toplantısında görev döneminin 2 yılını değerlendirdi. Karaahmet, ilk kez Ak Parti İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli’nin ve yakınlarının kulübe ve kendisine yönelik aldığı tavra yönelik açıklamalarda bulundu. 

“İNSAN KENDİ ŞEHRİNİN TAKIMINA BUNU YAPAR MI” 
Karaahmet, “ O armaya kimse dokunamaz. Herkes yerini bilecek. 3 ayı bulan bir denetleme süreci yaşıyor. İnsan kendi şehrinin takımına bu kötülüğü nasıl yapar. İhanet ediyorsunuz. Hep birlikte bir kişinin düşmanlığını izliyoruz. Bir kulübe bu kadar sorun çıkarılır mı? Burada üç beş kişinin bu hale getirmesi beni düşündürüyor. Herkes bundan sonra istediği tonda cevabını alır.” şeklinde konuştu.

Bütün siyasi partilere eşit mesafede olduğunu ifade eden Başkan Karaahmet, kulübe destek verenlere teşekkür ettiğini söyledikten sonra “Destek vermiyorsan kötülük yapmayacaksın, kenarda duracaksın. Yalancı şahitler bulup yalan işler peşinde koşmayacaksın. Terzanelerde dedikodu yapmayacaksın. Bu markaya zarar veremezsin. Bu yaptığın şey ayıp. 10 milyon Euro borç ödedim. O zaman neredeydi bu denetlemeciler. Giresun bu kadar sahipsiz mi?” diye sordu. 

“CANİKLİ GİRESUNSPORLA BİR HESAPLAŞMA İÇİNDE”
Karaahmet, “Canikli ile aranızda ne geçti, Sizden hangi talebi oldu da gerçekleşmedi. Ne oldu da bu yol ayrımı yaşandı” sorusuna şu yanıtı verdi: ”Ben başkan olurken kendisiyle görüştüm. Bir yola çıktık. Yaptıklarına teşekkür ettik. Şampiyon olana kadar bir şey yoktu. Ne olduğunu bilmediğim bir sorun ortaya çıktı. Dialog kurulamadı. Sorunu çözmek isteyenler oldu. Ama olmadı koptuk. Kavgayı istemedik. Herkesle istişare ederim ama kulüp başkanı bensem devam ederim. Olumsuzluk yaşadım diye bırakamazdım. Bu baskılara anlam veremiyorum. Yaptığı konuşmalarda Giresunspora mesaj göndermeye başladı. Giresunspor’a zarar verme eğilimi içindeyse bunu anlamakta zorluk çekiyorum. Neden böyle diye ona sorulması lazım. Benden bir talebi olmadı ama O’nun tarafından Giresunspor’la bir hesaplaşma var. Bunu herkes biliyor. Bu adam niye böyle diye soruyorlar. Bunu iletmem gereken her yere iletiyorum.
Giresunspor’un kimseyle sorunu olmamalı. Sorun bensem kendimi bir kenara koyarım. Gelsinler aday olsunlar. Başka formullerle hesap görmesinler. Ya benim ya O’nun saygınlığı kayboluyor. Kulüp üzerinden kavga edilmemeli”.
Karaahmet’in basın toplantısında öne çıkan başlıklar şöyle:

*İsteyenle istediği yerde konuşabilirim. Çıksınlar karşıma, sen şunu yaptın desinler. Ben de cevap vereyim. Ben herkesle Giresunspor yüzünden kötü oldum.

*Karşımızdaki insanın çok zarar verdiğini görüyoruz. Giresun’un takdirine bırakıyorum. Elinden geleni ardına koymasın, artık koymuyor zaten. Ben sorunlarımızı Cumhurbaşkanımıza anlattım, Hazine ve Maliye Bakanımızla görüştüm, ona anlattım.

*Terzi’nin ağzıyla kulüp bu hale gelecekse bu şehre yazık. Bunu siyaset ağzıyla yapmasınlar. Ben bütün siyasi partilerle aynı mesafedeyim. Tüm milletvekilleriyle aram iyi. Onlar da bu durumu hayretle izliyor. Bu kulübe kim destek verdiyse ona teşekkür etmiştir. Niye iki vekile teşekkür ettiniz diyorlar, onlar destek verdi.

*Bu işi bu hale getiren organize eden bir kaç sünepe var.

*Başkan seni içeri alacaklarmış diyorlar. FETÖ beni zamanında almıştı.

*Cumhurbaşkanımızı yolcu ederken, Giresunspor ile ilgili brifing verdim. Bu kadar işinin arasının arasında bizi dinledi. Cumhurbaşkanımızın Giresunspor’u önemsediğini gördük. Kendisine bir kez daha teşekkür ederim. Milletvekilleri Cemal Bey, Sabri Bey ve Hasan Turan’da oradaydı.

“VALİ’NİN TALİMATINA RAĞMEN KAPI AÇILMADI”
Adana Demirspor maçı sonrası yaşanan olaylara değinen Karaahmet, “Ben Giresun Valisi ile başka şey yaşamadım. Giresunspor başkanına kapı açılmıyorsa, bunda bir kasıt varsa, vali bey kapıyı açın dediği halde kapı açılmıyorsa buna üzülürüm. Vali bey bana sitemini iletti. Nasıl abartarak anlatılıyor bilmiyorum. Giresun’u en değerli en çalışkan müdürü Gençlik ve Spor İl Müdürü. Mutlaka görevde kalmalı” diye konuştu.
Basın mensuplarının istifa edecek misiniz sorusunu da yanıtlayan Karaahmet,”Zamanı geldiğinde bırakacağım” dedi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir