Spor

KARAAHMET:”TEMLİK ENGELİ KALKSIN”

TFF 1. Lig’in lideri Giresunspor Başkanı Hakan Karaahmet, hafta sonu oynayacakları Ankara Keçiörengücü karşılaşması öncesinde takıma destek çağrılarını tekrarladı.

Çotanak Spor Kompleksi’nde basın toplantısı düzenleyen Karaahmet, Süper Lig hedefinde yürüdüklerini ifade ederek, “Artık bu mücadeleye tüm Giresunluların dahil olmasını istiyor ve bekliyoruz. Çünkü başarı böyle gelir. Ne kadar güçlü olduğumuzu tüm Türkiye’ye ve spor camiasına bu birliktelikle göstermeliyiz” dedi.
Kendinden önceki başkan Ali Eren’in temlik kararını da eleştiren ve” Giresunspor geldiğimizde hiçbir şeyi olmayan kapısına kilit vurulma eşiğine gelmiş bir durumdaydı. Bilgisayarı ve temizlik malzemesi dahi olmayan bir kulüptü” diyen. Karaahmet, şu çağrıyı yaptı: “Şu an Giresunspor’un önünün açılmasına ihtiyacı var. Bu saatten sonra Siyasilerimiz, mülki erkanımız bir araya gelip, hep beraber oturup konuşup bir çözüm bulunmasını ve kulübün önünün açılmasını istiyoruz. Tarihi süreçlerden geçiyoruz. Biz bununla uğraşırken, önümüzde bu engelin olmasına bir anlam veremiyorum. Kulüp başkanlığı yapmış birsi bazı şeyleri görmezden gelemez, gelmemeli. İki saat içinde, Ankaraspor maçı öncesinde bu kulübün önündeki engel kalkmalıdır”
Giresunspor Başkanı Hakan Karaahmet; “Kongrede ibra edilen borç 41 Milyon TL açıklanmıştı ancak kulüp hesaplarını incelettiğimizde borç miktarı 59,8 Milyon TL çıktı. Bu açıktan dolayı Eren’i mahkemeye verdik. Bu borcun ibra edilir olması lazım. Herkes haddini bilecek ve o kulübü ona göre yönetecek” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir