Giresun

KARAAHMETOĞLU BAKAN EKER’E FINDIĞI SORDU

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu, 18-19 Aralık tarihlerinde Trabzon’da gerçekleştirilen Fındık Çalıştayı’nda tartışılan ve sonuç bildirgesinde yer alan hususlara ilişkin Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’in yanıtlaması için TBMM Başkanlığına soru önergesi verdi.

Karaahmetoğlu, önergesinde; fındık dikim alanlarının daraltılması yönünde yürütülen çalışmaları, fındığın, dikiminin yaygınlaştırması, teşvik edilmesi yönünde yeni bir strateji olup olmadığını ve verimin korunması ve artırılmasına yönelik, üreticiyi teşvik ve destekleme projesinin ne zaman hayata geçirileceğini sordu.

CHP milletvekili önergesinde, “Giresun, Ordu ve Trabzon illerinde fındık üretim miktarı ve ürün kalitesi yönünden son 10 yıllık değişimler ne şekildedir? Dünyanın en kaliteli fındığının üretildiği Giresun İli ve Ordu, Trabzon illerinin yaşlı bahçelerinin gençleştirilmesi, fındıkta ürün kalitesinin, verimin korunması ve artırılmasına yönelik, üreticiyi teşvik ve destekleme projesi ne zaman hayata geçirilecek ve bu kapsamda üreticimize hangi destekler sağlanacaktır?”dedi

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir