GiresunManşet Üstü

KARAAHMETOĞLU AFETİ TBMM’YE TAŞIDI

Karaahmetoğlu önergesinde, yol yapılmadan ve yapıldıktan sonra meydana gelen afetleri, kayıpları sorarken, “Bunların hangisi denizde meydana gelen fırtına neticesinde olmuştur? Hangisi yüksek miktarda yağış ve sel su baskını neticesinde olmuştur? Bu afetler ve meydana getirdiği zararın sebepleri araştırılmış mıdır? Sebeplerine ve alınması gereken tedbirlere ilişkin tespitler ve analizler mevcut mudur?,Karadeniz Sahil Yolu Giresun geçiş güzergahında yeni bir fırtına neticesinde yeni bir afetle karşılaşmadan önce herhangi bir tedbir almayı düşünüyor musunuz?” sorularının yanıtlanmasını istedi.

Karaahmetoğlu "Devamlı yaşanan afetin sebeplerine ve alınması gereken tedbirlere ilişkin yoldaki eksikliklerin tespit edilerek, iyileştirmelerin yapılması, bundan sonra meydana gelecek fırtınaların oluşturacağı zararın engellenmesi için Karayolları'na talimat verecek misiniz" ifadelerini kullandı.

 

CHP Milletvekili, “Yine Giresun Mimarlar Odası'nın aynı sıkıntıları yaşamamak için yoldaki eksikliklerin tespit edilerek, iyileştirmelerin yapılması, bundan sonra meydana gelecek fırtınaların oluşturacağı zararı engellemek üzere görüş ve bilgilerinden yararlanarak Karayolları Genel Müdürlüğünüze bir talimat vermeyi düşünüyor musunuz?" dedi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir