GiresunUlusal

KARA ERCAN’INI DÜZELTTİ

Giresun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ali Kara, sekreteri Ercan Ayhan gibi düşünmüyor. Kara, Ayhan'ın "üniversite geç açılıyor, esnaf mağdur ediliyor" şeklindeki açıklamasından sonra Rektör Prof. Dr. Aygün Attar'ı ziyaret ederek  adeta özür diledi. 
Kara ziyarette yaptığı açıklamada, son günlerde üniversiteye yönelik haber ve yorumlardan rahatsızlık duyduğunu belirterek, "Üniversitemiz Giresun'a en fazla değer katan kurumdur"dedi. 

GESOB Başkanı şunları söyledi:“Giresun Üniversitesi, Giresun’a en fazla değer katan yegane kurumumuzdur. Son yıllarda sizin ve ekibinizin büyük çaba ve gayretleriyle  hızla gelişen ve büyüyen bir tablo sergileyen Giresun Üniversitesi’nin ulaştığı nokta, Giresun’un ekonomik hayatına da büyük katkılar sunmaktadır. Kayıt dönemindeki hassasiyetinizle; kayıtların son 3 yıldır merkezde yapılıyor olması, üniversitemizin ilimize büyük fayda sağladığı en güzel çalışmalarınızdan birisidir.
Son günlerde kamuoyunda birkaç kişi tarafından üniversitemiz hakkında yürütülen karalama kampanyası, maksatlı ve çirkin bir davranıştır. Bu tür çabaların Giresun’a ve üniversite’nin gelişimine katkı yapmayacağını, aksine zarar vereceğini düşünüyor ve bundan büyük rahatsızlık duyduğumu belirtmek istiyorum” 
Rektör Attar ise,“Ziyaretiniz ve hassasiyetiniz için teşekkür ederim” dedi.
Ziyarette Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mahir Kadakal ve Dış İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Şirin DİLLİ'de hazır bulundular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir