GiresunManşet Üstü

KAR GİRESUN’A KABUS GİBİ ÇÖKTÜ

Vali Hasan Karahan, kar yağışı nedeniyle kriz masası kurarak il genelindeki olumsuzlukların giderilmesine yönelik çalışma başlattı.  

Karahan başkanlığındaki toplantıda, kar yağışının ve olumsuz hava şartlarının bir değerlendirmesi yapıldı.

Karayolları yetkilileri Eğribel Geçiti’inin ulaşıma kapatıldığını, Yavuzkemal-Kulakkaya ve Aydınlar Karayolu haricindeki diğer yolların ulaşıma açık olduğunu belirtti.

AKSA EDAŞ yetkilisi de il genelinde 142 köyün elektriği olmadığı bilgisini vererek, arızaların giderilmesi için çalışmaların aralıksız sürdüğünü ifade etti. Diğer ilgililerde ayrıntılı bilgi sundu.

Vali Karahan, yetkililere hizmette önceliğin mağdur vatandaşlara verilmesini istedi.

 405 KÖY YOLU KAPALI 142 KÖYDE ELEKTRİK YOK

Birimlerin koordineli çalışmasını isteyen Vali Karahan, kapalı yolların durumuna değinerek önceliğin grup yollarına ve elektriği kesik olan köylere verilmesini istedi.

Gelen ihbarların iyi değerlendirilmesini de isteyen Vali Karahan, mağdur vatandaşların mümkün olduğunca taleplerinin karşılanmasını ve ilgili kurumların teyakkuzda olması talimatını  verdi.

DSC_0344

Kar lastiği veya zincir takmayan araçlar ile çekme halatı bulunmayan araçların trafikte seyrine müsaade edilmeyeceğini belirten Vali Karahan, vatandaşlara da özel taşıtlar yerine toplu taşıma araçlarını kullanmaları tavsiyesinde bulundu.Kriz merkezi toplantısına Belediye Başkanı Kerim Aksu, Vali Yardımcıları Bekir Ergök ve Barış Demirtaş, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Selahattin Acara, Orman Bölge Müdürü Celal Pir, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Ahmet Bal, Karayolları Şefi Taşkın Öztürk, İl Afet Acil Durum Müdür Vekili Cemil Beyaz, Meteoroloji  Müdürü Abdülkerim Karataş, EDAŞ Müdürü Sedat Akkoyun ve Özel İdare Yol ve Ulaşım Şube Müdürü Mustafa Kemal Bilgin katıldı.

DSC_0348

İŞTE KAPALI KÖY YOLLARI

Önceki gün akşam saatlerinde başlayan ve aralıklarla yoğun şeklinde devam eden kar yağışı nedeniyle ilimiz merkezinde 48, Bulancak’ta 57, Çanakçı’da 13, Dereli’de 29, Doğankent’te 8, Espiye’de 2, Eynesil 11,Görele 44, Güce’de 15, Keşap’ta 41, Piraziz’de 17, Şebinkarahisar’da 34, Tirebolu’da 42 ve Yağlıdere’de 19 köy yolu olmak üzere toplam 405 köy yolu ulaşıma kapandı.

Kapalı köy yollarını açmak için Giresun İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı 55 ekipten 47 ekip, kar mücadelesi çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir