Ulusal

Kamuya yeni personel alınacak

Ekonomi Bakanlığı, Resmi Gazete’de yayımlanan personel alımı ilanına göre, merkez ve yurt dışı teşkilatı kadrolarında görev yapmak üzere, iktisat, uluslararası ilişkiler, işletme, hukuk, endüstri mühendisliği, ekonometri alanlarından 35 dış ticaret uzman yardımcısı alacak.

Başvurular, 10-21 Şubat 2014 tarihleri arasında yapılacak. Yazılı sınav 2 Mart Pazar gerçekleştirilecek, sözlü sınav tarihi ise yazılı sınav sonucuyla birlikte duyurulacak.

Kalkınma Bakanlığı da sınavla 32 planlama uzman yardımcısı alacak. Sınava üniversitelerin iktisat, maliye, uluslararası ilişkiler, hukuk, psikoloji, endüstri mühendisliği ve bilgisayar mühendisliği mezunları başvurabilecek.

Başvurular, 13-31 Ocak 2014 tarihlerinde, bakanlığın internet sitesindeki “Planlama Uzman Yardımcılığı Sınav Başvurusu” bölümünden yapılabilecek. Yazılı sınav 9 Mart’ta gerçekleştirilecek, sözlü sınav tarihi ise bakanlık tarafından daha sonra duyurulacak.

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü merkez teşkilatına, sözlü sınavla 45 istihdam uzman yardımcısı alınacak. Uzman yardımcılarının 35’i hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme ve iktisadi ve idari bilimler, 10’u ise istatistik, matematik, endüstri mühendisliği ve işletme mühendisliği fakülte ve bölümlerinden tercih edilecek.

Başvurular, 2-20 Ocak 2014 günleri arasında yapılacak.   

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir