GiresunManşet Üstü

KADİR AYDIN, ERTUĞRUL MELİKOĞLU HARCANACAK MI?

*GİRESUN’DA AK PARTİ’NİN 15 İLÇE VE 8 BELDE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI BU HAFTA İÇİNDE AÇIKLANIYOR.

*EN ÇOK MERAK EDİLEN İLÇE BAŞKANLARININ, MEVCUT BAŞKANLARIN KARŞISINA ADAY OLARAK ÇIKTIĞI GÖRELE VE BULANCAK…

*AK PARTİ’NİN BAZI İLÇELERDE DEĞİŞİME GİDECEĞİ KONUŞULUYOR…

HABER:UFUK KEKÜL

AK Parti, 30 Mart 2014 yerel seçim hazırlıklarına kapsamında kampanya çalışmalarını hazırlarken, bizzat Genel Başkan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından da bugüne kadar 25'i büyükşehir olmak üzere 68 ilin belediye başkan adaylarını açıkladı. Ak Parti, adaylar arasında, 10'u büyükşehir 23 ilde mevcut belediye başkanı ile yerel seçim yarışına girerken, 19 ildeki belediye başkanlarını da değiştirme yoluna gitti.

Giresun merkez de adayın açıklandığı illerin arasındaki yerini aldı. Ak Parti’nin merkez için temayül yoklamasına giren 11 aday adayı içinden Prof. Dr. Yılmaz Can belirlenerek açıklandı.
Gözler şimdi 16 ilçe ve belde belediyeleri için yapılacak olan açıklamaya çevrildi.
Alınan bilgiye göre bu hafta içinde, muhtemelen Çarşamba-Perşembe gününe kadar ilçe ve belde adaylarının açıklanmaları bekleniyor.

MERAK EDİLEN İLÇELER…

İlçeler içinde en çok merak edilen Bulancak ve Görele…Bu ilçelerde 3.dönem için adaylıklarını açıklayan Kadir Aydın ve Ertuğrul Melikoğlu’nun karşısına ilçe başkanları da aday olarak çıktı. Bulancak’ta Hamit Karaoğlan, Görele’de Tolga Erener aday…Aynı biçimde 2 dönemdir başkan olan  Dereli’de ise Kazım Zeki Şenlikoğlu’nun rakibi Dr. Metin Aksu…

Espiye’de de kardeş Erol Karadere aday olmadı yerine abisi Mustafa Karadere aday oldu. Karadere’ler burada Belediye Başkan Vekili Ersin Bahadır’la yarışıyor.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir