Giresun

KADINLARI ÜNİVERSİTE BİRLEŞTİRDİ

cats

​AK PARTİ, CHP VE MHP'NİN KADIN KOLLARI BAŞKANLARI, TİREBOLU İLETİŞİM FAKÜLTESİ İÇİN BİRARAYA GELDİ

Tirebolu'nun farklı siyasi görüştükleri kadınları üniversite için biraraya gelerek ortak etkinlik düzenleme kararı aldılar. Ak Parti-CHP ve MHP kadın kolları başkanlarının kurdukları Kadın Dernekleri Platformu, Tirebolu İletişim Fakültesi'ne katkı sağlamak amacıyla düzenleyecekleri kahvaltı için GRÜ Rektör Prof. Dr. Aygün Attar’ı ziyaret ederek destek istediler.

Tirebolu'nun, yüksekokul ve bir fakültesi bulunan öğrenci sayısı bakımından ilçeler arasında ilk üç’e giren ve bir bir ilçe olduğunu hatırlatan Rektör Attar,  "Türkiye’de ilk kez İletişim Fakültesi gibi önemli bir fakülte bir ilçeye, Tirebolu’ya kuruldu. Ben bunu geçen hafta TRT Okul televizyonunda katıldığım programda da dile getirdim ve konuşmamın önemli bir bölümünde buna dikkat çektim" dedi.

Attar, Tirebolu İletişim Fakültemizde Yükseklisans programının onaylanması ve doktora programı açılmasında hazırlıkların tamamlanması son derece sevindirici ve önemli bir gelişme olduğunu belirtti.  

Aygün Attar, "Bunların olması için Tireboluların gösterdiği ilgi ve destek önemlidir. Bugün karşımda sizin, ağırlıklı olarak kadınlardan oluşan böyle bir platformun, dayanışmanın olması da beni mutlu etmiştir. Tirebolu, siyaset, görüş ya da dernek ayrımı gözetmeden okullarına ve ilçelerine sahip çıkıyorlar. Bu ilgi ve desteğin devam etmesi gerekiyor” diye konuştu.

Heyette şu isimler yer aldı:  Tirebolu İletişim Fakültesi Öğrencilerini Koruma ve Eğitimi Geliştirme Derneği Başkanı Şaban Aydın Aslan, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Rabia Ök, CHP Kadın Kolları Başkanı Feyman Güven, MHP Kadın Kolları Başkanı Nephan Karadeniz, Çevre Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Sibel Arslan, Eğitim Kültür Yardımlaşma Derneği Başkanı Gülsevim Gök, Semerkand Vakfı Tirebolu Temsilcisi Nuray Bektaşoğlu, ve İncider Kadın Derneği Başkanı Habibe Müjgan Tığman

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir