Giresun

JANDARMA 175 YAŞINDA

Jandarma Teşkilatı'nın 175. kuruluş yıldönümü Giresun'da da İl Jandarma Komutanlığı'nda düzenlenen törenle kutlandı.

Törende konuşan Garnizon ve Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru "175 yıllık köklü tarihiyle Jandarma Genel Komutanlığı, kurulduğu günden bugüne yüce milletimizin engin sevgi ve güvenine mazhar olmuş, milletimizin huzur ve güvenliğiyle kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmetleriyle Ulusumuzun takdirini kazanmıştır. Jandarma Genel Komutanlığı personeli olarak bizler Ulusumuzun bize olan bu teveccühünün bilinciyle hareket ederek var olan bu güven ve sevgi bağını korumak, perçinlemek ve daha da güçlendirmek azmindeyiz. Halkımızın göstermiş olduğu bu fedakarlığın bir gereği olarak jandarma insanımızın hak ettiği hizmet ortamını sunabilmek ve onlara güven içerisinde yaşayabilecekleri huzurlu alanlar oluşturabilmek adına her anı kendini yenilemek ve geliştirmek adına bir fırsat bilmektedir. Teşkilatımız bilim ve teknolojide yaşanan gelişmelere paralel olarak imkan kabiliyet ve yeteneklerini sonuna kadar sürekli artırırken toplumsal hayatta yaşanan değişimlere de kayıtsız kalmamaktadır" ifadelerini kullandı.2014-633-3

Törende resim, şiir ve kompozisyon dallarında dereceye giren öğrencilere hediyelerini Vali Vekili Demirtaş ve Garnizon Komutanı Doğru verirken,Giresun'da ikamet eden en yaşlı emekli jandarma personeline plaketini Vali Vekili Barış Demirtaş verdi.

Köpek timinin ve Jandarma Özel Harekat Tabur Komutanlığı'nın yaptığı gösteri beğeniyle izlendi.

Törene Vali Vekili Barış Demirtaş, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru, Belediye Başkan Vekili Murat Ersoy, İl Jandarma Komutanı Selahattin Acara, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, birçok daire müdürü, askeri personel ve aileleri ile şehit yakınları ve gaziler katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir