Giresun

İYİ PARTİ’DEN GÜNEY ÇEVRE YOLU ÇAĞRISI

İYİ Parti İl Başkanı Abdulkadir Eroğlu, Giresun Güney Çevre Yolu Projesi konusunda halkın yanıltıldığını ve algı yaratılmaya çalışıldığını iddia etti. Yolun viyadüklerinin plajdan geçirilmesi üzerine Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe’nin mahkemeye başvurmakta haklı olduğunu söyleyen Eroğlu, ‘projede tadilat yapılsın’ dedi. 

“GÜLYALI BELEDİYE BAŞKANI HAKLI, PROJEDE TADİLAT YAPILSIN”
Eroğlu yaptığı açıklamada, yolun projesinde viyadük ayaklarını Gülyalı’daki plaja konulması üzerine ilçe belediye başkanının mahkemeye başvurarak yürütmeyi durdurma kararı aldırdığını hatırlattı.
Bununla ilgili olarak düzenledikleri basın toplantısı sonrasında yapılan bazı haberlerde konunun yanlış anlatıldığını ifade eden Eroğlu, şunları söyledi: “Gerçek mecradan saptırılarak CHP’li gülyalı belediye Başkanlığının itiraz ettiğinden bahisle yolu CHP’nin engellediğini iddia etmişlerdir. İlgili basın mensubu arkadaşlar konuyu yanlış anlamış. Sayın belediye başkanının yerinde kim olsa idare mahkemesine başvururdu. Çünkü Güney Çevre Yolu’nun viyadük ayaklarını, Gülyalı plajına denk getirmişler projede…”
Yolun Giresun için önemini vurgulayan İYİ Parti İl Başkanı Eroğlu, “Ya kasti yapılmış, ya da çevre duyarlılığı gözetilmemiş olan proje plajın mahvolmasına sebep olacaktır. Giresun’da da bu görüş yüzünden denize girilecek plaj kalmamıştır 122 km sahili olan Giresun’da denize girilebilecek yer sayısı çok kısıtlıdır.
Biz diyoruz ki derhal proje tadilatı yapılarak, viyadük ayak yerinin değiştirilmesini ve buna göre ÇED raporu için yeniden müracaat edilmesini karayolları yetkilileri ve iktidar mensuplarından bekliyoruz” dedi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir