GenelGiresun

İYİ PARTİ’DEN AKP’YE ‘YERLİ-MİLLİ’ ELEŞTİRİSİ

İYİ Parti İl Başkanı Ünzile Yüksel, AKP’ye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Papa’yı ziyareti üzerinden yüklendi. Yazılı bir açıklama yapan Yüksel, şunları söyledi: “Onlara oy verirsen yerli ve millisin, oy vermezsen değilsin. Bu toplumu şimdi de böyle bir ayrıştırmanın içine sokmaya çalışıyorlar. Kim yerli , kim milli? Neye göre yerli, neye göre milli? Devlet kurumlarının tabelalarından T.C yazısını silenler mi yerli ve milli? Papanın dizininin dibinde oturanlar mı yerli ve milli? Habur’da teröristlerin törenle karşılanmasına göz yumanlar, onlar için çadır mahkemesi kurup devletin hakim ve savcısını teröristin ayağına gönderenler mi yerli ve milli?
Barzaniyle el ele kol kola megri megri söyleyip halay çekenler mi yerli ve milli? Oslo görüşmeleriyle bu devletin onuruyla oynayanlar mı yerli ve milli? Bu devleti FETÖye teslim edenler mi yerli ve milli? Kim yerli kim milli bu millet iyi biliyor. Yerli ve millinin adresi belli”

İYİ Parti il kongresinin , 04 MART 2018 Pazar günü yapılacağını belirten Ünzile Yüksel, “Giresun’da Alucra hariç tüm ilçelerde kuruluşunu tamamladık.  Her gün onlarca vatandaşımız il ve ilçe teşkilatlarımıza gelip üye olmak için başvurmaktadırlar. Bu yoğun teveccühlerinden dolayı tüm hemşerilerimize şükranlarımızı sunuyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir