GiresunManşet Üstü

İŞTE MURAT ÖZKAN’IN İSTİFA GEREKÇESİ

MHP’den istifa eden Giresun eski Milletvekili Murat Özkan, istifa gerekçesin, ‘yetersiz muhalefet’ olarak açıkladı. Bir açıklama yapan Özkan, şunları söyledi:  “Türk siyasetinde son yıllarda iktidarın gittikçe artan otoriterleşme ve tek adamlaşma eğilimlerine karşı Milliyetçi Hareket Partisi tarafından anlamlı bir muhalefet sergilenememiştir. Bu durumu özellikle 30 Mart 2014 yerel seçiminde ve 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanlığı seçiminde yakinen yaşamış bulunuyorum.

30 Mart yerel seçimleri Cumhuriyetimizin başkenti Ankara’yı 20 yıldır keyfi bir şekilde yöneten Melih Gökçek’ten kurtulmak için tarihi bir fırsat olmasına rağmen MHP bu fırsatı adeta bilinçli bir şekilde elinin tersiyle itmiş ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı bir ülkücünün kazanmasını engellemiştir. Bu tarihi hata bugün yaşadığımız olumsuz siyasal gelişmelere yol açmıştır.

Parti yönetiminin yaşanan bu gelişmelerden gereken dersleri çıkartamadığı gibi MHP’nin Ankara’da seçim kaybetmesinin sorumluluğunu başkalarına yükleyen yaklaşımını siyasi etik anlayışıma uygun bulmadığım için mensubu olmaktan gurur duyduğum MHP üyeliğinden istifa ettim”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir