EğitimGiresunManşet ÜstüUlusal

“İSLAMİ İLİMLERLE BÖLGEDE MERKEZ OLACAĞIZ”

Giresun Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Aygün Attar, kendi döneminde kurulan İslami İlimler Fakültesi’nin, İlahiyat Fakültesi’nden farklı olduğuna dikkat çekerek “bölgede merkez olmak için bu fakülteyi kurduk” dedi, Rektör Attar, Gazi Caddesi’nde Giresun Valiliği tarafından üniversiteye tahsisi yapılan ve İslami İlimler Fakültesi olarak kullanılan binayı ziyaret etti.

Fakülte Dekanı Prof. Dr. Abdurrahman Haçkalı tarafından karşılanan Attar, fakülte hakkında bilgiler aldı. Dekan Haçkalı; 21 akademik personelle yeni eğitim-öğretim yılına girdiklerini, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Eğitimi, Temel İslam Bilimleri, Felsefe ve Din Bilimleri ve İslam Tarihi ve Sanatları bölümlerinde  82. si ikinci öğretim olmak üzere, 168 öğrencilerinin bulunduğunu ve fakülte programının açılması çalışmalarının sürdürüldüğünü ve İslami İlimler Fakültesi Vakfı’nın kuruluş çalışmalarının da başlatıldığını söyledi.

edfca9157e

"GÜZEL DİNİMİZ İSLAMİYETİN EN DOĞRU VE GÜZEŞ ŞEKİLDE ANLAŞILMASI İÇİN YOLA ÇIKTIK"…

 

 

Rektör Attar ise; yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Yeni fakültelerimizden İslami İlimler Fakültemizin ihtiyaçlarını yerinde görmek ve değerlendirmek için bu ziyareti gerçekleştirmek istedim. Akademik personellerin hızla tamamlanması için çalışmalarımız devam ediyor. Yeni başlayan akademik personellerimize aramıza hoş geldiniz diyorum. Yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını diliyorum. Biz İlahiyat Fakültesi değil İslami İlimler Fakültesi kurduk. İslamiyet’in nazari özelliklerinin araştırılması, öğretilmesi ve bölgede bir merkez haline gelmek için bu fakülteyi kurduk ve bu amaç dahilinde güzel dinimiz İslamiyet’in en doğru ve güzel şekilde anlaşılması için yola çıktık”

GRÜ Rektörü Attar, ayrıca  Yabancı Diller Yüksekokulu’nda da incelemelerde bulundu  ve  Yüksekokul Müdürü Heves Bozbağ  ve aynı binada hizmet veren TÖMER Müdürü Yrd. Doç Dr. Ahmet Güngör’den bilgi aldı.

Ziyaretlere Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mahir Kadakal, Genel Sekreter Bünyamin Kaya, İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Hüseyin Pehlivan ve Yapı İşleri Daire Başkan V. Ömer Odabaş da katıldı.  


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir