Giresun

İŞÇİYE PARA YOK, ARACA VAR!..

Geçmiş dönemden kalan borçları ödeme ve bütçe, kaynak yetersizliğini gerekçe göstererek işçi ve sözleşmeli personel çıkarmaya devam eden Giresun Belediyesi, bir taraftan da  araç filosunu güçlendirmeye devam ediyor.  Son olarak 43 sözleşmeli personelin işten çıkarılması kararını imzaladıktan sonra Ankara’ya giden Başkan Aytekin Şenlikoğlu, araçlarla geri döndü.

Belediye, Temizlik İşleri Müdürlüğü, İtfaiye Müdürlüğü ve Su Kanal Müdürlüğünde kullanılmak üzere 1 adet vidanjör, 1 adet tam donanımlı bomlu sepetli itfaiye aracı, 1 adet yol süpürme aracı ve 1 adet çöp toplama aracı alımı gerçekleştirdi.  

Belediye bünyesine katılan yeni araçlar için düzenlenen törende konuşan Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, vatandaşlara en iyi sunmak için araç filosunu genişlettiklerini belirterek, “araç filomuz ne kadar güçlü olursa hizmetlerin yapılması da o kadar hızlanacaktır. Araçsız olduğumuzda daha güçsüz oluruz. Derdimiz vatandaşlarımıza hızlı, etkili ve kaliteli hizmet sunmaktır. Mahalle, köy ayırt etmeden şehrimizin her yerine, vatandaşlarımızın tümüne ulaşmak ve en iyi hizmeti verebilmek için ekip arkadaşlarımızla birlikte gece gündüz çalışıyoruz. En az maliyetle en fazla işi yapmak için sürekli hesap yapıyoruz” dedi.  

Konuşmasının devamında bir müjde daha veren Başkan Şenlikoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile yapılan görüşme sonucunda kombine vidanjör talebinin kabul edildiğini belirterek, Cumhurbaşkanı Erdoğan, bakanlar ve milletvekillerine teşekkür etti. 

Törene Belediye Başkan Yardımcıları Osman Öden, Abdurrahman Demirel, Belediye Meclis Üyeleri ve Birim Müdürleri de katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir