GiresunSiyaset

İŞÇİ ÇIKARAN AYTEKİN ŞENLİKOĞLU, CHP’NİN HEDEFİNDE

CHP İl Başkanı Fikri Bilge, Giresun Belediyesi’nde işçi çıkarılmasının kınadıklarını belirterek, Başkan Aytekin Şenlikoğlu’nu eleştirdi ve “bu görevi yapamıyorsanız, size destek veren Giresun Halkından özür dileyip işgal ettiğiniz makamı boşaltmalısınız” diye istifaya çağırdı .
Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker, belediye meclisi gurup başkan vekili Ahmet Yusufaoğlu ile basın toplantısı düzenleyen Fikri Bilge, Şenlikoğlu’nun daha önce verdiği sözleri hatırtlattı. “ Biz bırakın belediyeden işçi çıkarmayı, ödenmeyen alacakları ödemeye geliyoruz. Dediniz. Ne oldu koltuğa oturunca, hafızanızı mı kaybettiniz?” dedi.
“VİCDANINIZ BUZ TUTMUŞ, KALBİNİZ DONMUŞ”
CHP İl Başkanı Bilge “Zorla gülen yüzün ardında kin, nefret, intikam peşinde koşan bir kişilik yatıyor. Nerede, hoşgörü, nerede gönül belediyeciliği, nerede emeğe saygı, nerede seçim öncesi sözlerin. Nerede insan sevgisi, nerede Giresunluluk ?” diye sordu.
“Birçok işçiyi tayinlerle taciz ettiniz, birçok işçi, emekçi kardeşimizi gerekçesiz, keyfi işten attınız. Ailelerin geleceğini kararttınız. Şimdi sözleşmeli Giresun çocuklarını işsiz bırakıyorsunuz” diyen Bilge şunları söyledi:” Çocuğunu yeni dünya ya getirmiş anneyi, çocuğuna sarılan babayı işsiz bıraktınız. İşten çıkarma kararı aldığınız bu arkadaşların hepsi üniversite bitirmiş, görevini yapan, aldığı ücretin karşılığını veren emekçilerdir. Bir kişi için işe gelmiyor, çalışmıyor diyemezsiniz.
Bu soğuk kış gününde annelerin, babaların, gençlerin, çocukların hayallerini yok ettiniz. Doğmamış çocukların geleceğini kararttınız. Sizin vicdanınız buz tutmuş, sizin kalbiniz donmuş. Suriyeliye gösterdiğiniz hoşgörüyü, neden bizim çocuklarımıza göstermiyorsunuz ? Hani sözünüz vardı; 9 aylık görev süreniz içinde sadece çalışanlara yapacağınız kıyımla, baskıyla gündeme geldiniz. Başka ne yaptınız ? İşten çıkardığınız, emeğinden, ekmeğinden başka düşüncesi olmayan bu insanların yüzüne nasıl bakacaksınız ? Giresun çocuklarını yoksulluğa, açlığa mahkum ettiniz. Çalışanlar ise, bizde ne zaman sıra gelecek endişesiyle her gün içi kan ağlayarak işe geliyor”.
“ATILANLARIN YERİNE YENİLERİNİ ALIRSA HESABINI SORACAĞIZ”
Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Fikri Bilge, atılan isimlerin özellikle seçilmiş isimler olduğunu ifade ederek Sizde nerede vicdan ? Sizde ne arar insan sevgisi…
Şunu bilmelisiniz ki, işsiz bıraktığınız, haksızlık yaptığınız bu emekçilerin ahı yakanızı bırakmayacaktır. Kendi çocuklarınızın yüzüne bakınca haksızlık yaptığınız insanların ahını hissedeceksiniz.Sizin asıl göreviniz, oturduğunuz koltuğun sorumluluğu çalışanları işten çıkarmak değil, yeni iş alanları yaratmaktır” dedi.
Sendikaları ve MHP’yi de göreve çağıran Bilge, “Şenlikoğlu geri adım atmazsa, ihtiyaç yok diye atılanların yerine yenilerini alırsa bunun peşini bırakmayacağız. En ağır şekilde hesabını soracağız. İki elimiz yakasında olacak” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir