Aktüel

IRONMAN UNVANI ŞEBİNKARAHİSLI ÇAĞRI

Ülkemizde giderek popülerleşen olimpik spor dallarından dayanıklılık temelli triatlon; yüzme, bisiklet ve koşu spor branşlarının ara verilmeden art arda yapıldığı zorlu bir spor. Farklı format ve mesafelerde(sprint, olimpik, orta ve uzun mesafe) gerçekleştirilen triatlon, dünyanın dört bir yanında farklı yaş gruplarından birçok insanın sınırlarını zorlamak ve yeni deneyimler kazanmak için ilgisini çekme Zorlu bu sporda; kuvvet ve dayanıklılık becerileri ön plana çıkarken, başarının temel taşları uzun süreli emek ve adanmışlık.

Bu emek ve adanmışlığı, orta ve uzun mesafe triatlonu bitirerek taçlandıran sporculara da ‘IRONMAN’ (türkçesi: DEMİRADAM) ünvanı verilerek dayanılılıkları dünya çapında tescil ediliyor.IRONMAN UNVANI ŞEBİNKARAHİSLI ÇAĞRI

11 Temmuz 2021 tarihinde Türkiye Triatlon Federasyonu tarafından Ordu’da düzenlenen Ordu Olimpik Mesafe Triatlon’unu da Türkiye’de bu spora emek veren 93 sporcu katıldı. 93 sporcu zorlu triatlonda 1.5kmyi yüzerek, 40 kmyi bisiklet sürerek, 10km yi de koşarak, durmadan, dinlenmeden ortalama 2.5 saat boyunca mücadele ederek bitirmeye çalıştı. Bu sporcular arasından uluslararası bir firmada yönetici olarak çalışan aynı zamanda IRONMAN ünvanı olan Şebinkarahisarlı Çağrı Can Kaynak, 2 saat 12 dakikada Ordu Triatlonu’nu bitirerek, 30-34 yaş grubunda 1., genel klasmanda 4. olup büyük bir başarıya imza attı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir