Aktüel

İNECE KÖYÜ’NDE DOKAP SEMİNERİ

Giresun Valiliği GİRTAB (Giresun Turizm Altyapı Hizmet Birliği) tarafından sürdürülen Ekoturizm köyleri yerli ve yabancı ziyaretçiler,toplantı ve seminer faaliyetleri ile misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. 2013-1490-7

Tarım Bakanlığı ve JİCA tarafından düzenlenen;’’Dokap-Tarım Projesi; Çoklu Tarımın Yaygınlaşmasında Türk-Japon işbirliği’’ semineri İnece Ekoköy’de yapıldı. Yıl içinde birkaç kez yapılan tarım toplantısı ilk defa bir köy ortamında düzenlendi.

Seminere Artvin-Arhavi ve Ardanuç ,Gümüşhane-Kürtün, Trabzon-Sürmene, Rize-Tarım Hayvancılık Müdürlükleri uzman ve yetkilileri, ayrıca; Ankara JICA tarım ve sebze uzmanları, Ankara Dokap Kırsal Kalkınma Daire Başkanlığı yetkilileri katıldılar.

2 gün süren çalışmalarda seminerde konuklar Köy evlerinde konakladılar, köy yemeklerini tattılar, köyde bulunan tarım arazilerini gezip incelemede ve araştırmalarda bulundular. Yapılan toplantıda İnece Köyü tarım potansiyeli ve  yapılan tarımsal faaliyetlerle ilgili incelemelerde bulundular.

Organizasyonun 2. gününde düzenlenen toplantı organizasyonuna Bulancak Kaymakamı Tayfur Elbasan, Piraziz Kaymakamı Hüseyin Çam, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Dr.Muhammet Angın’da katıldı. Köyde yapılan çalışmaları detaylı bir şekilde inceleyen yetkililer  İnece Köyü’ne tarım, hayvancılık ve turizm konusunda her türlü desteği verebileceklerini belirterek; başta İnece Köyü ekoturizm bayan ekibine, bu çalışmalarda emeği geçen Giresun Valiliği GİRTAB (Giresun Turizm Altyapı Hizmet Birliği)’ne, İnece Köyü Kooperatifi Başkanlığı’na teşekkür ederek köyden ayrıldılar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir