Giresun

İL KOORDİNASYON KURULU YATIRIMLARI GÖRÜŞTÜ

2017 yılının ilk İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Dursun Hasan Karahan başkanlığında; Vali Yardımcısı Vekili Piraziz Kaymakamı Hamit Genç, Tapu Kadastro 9. Bölge Müdürlüğü, Karayolları 10. Bölge Müdürlüğü, Karayolları 16. Bölge Müdürlüğü, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bölge Müdürlüğü, İller Bankası A.Ş. Bölge Müdürlüğü, DSİ 22. Bölge Müdürlüğü, Vakıflar Bölge Müdürlüğü, Orman Bölge Müdürlüğünden yetkililer ile Belediye Başkanları ve İlimizdeki yatırımcı kuruluşların müdürlerinin katılımıyla yapıldı.

Vali Karahan, "Mevsim kış mevsimi, çalışma şartlarının uygun olmadığı bir mevsim ama bitmek üzere olan veya rötuşları kalan eksiklikleri tamamlayacağız. İşleri takip edip, neticelendireceğiz inşallah. Bunun dışında da tabi bizden beklenen, 2017’de hem yeni yatırımlarının başlatılması hem eski yatırımlarımızın takibi ve tamamlanması. Giresun’umuzda güzel şeyler oluyor, sağ olun hepinizin desteğiyle, gayretleriyle. İnşallah bunlar devam edecek” dedi. 

Konuşmaların ardından toplantıya katılan yatırımcı kuruluşların bölge müdürleri ilimizde dönem içerisinde tamamlanan, devam eden ve proje aşamasında bulunan yatırımların son durumları hakkında bilgi verdi.

Buna göre, ilimizde 2016 yılı yatırımlarının ağırlıklı olarak kadastro, tarım, enerji, ulaştırma, eğitim, sağlık, ormancılık ve spor sektörlerinde yoğunlaştığı belirtilirken,  20 yatırımcı kuruluşun, programda bulunan 436 adet projesinden, 225 adedinin bitirildiği, 159 adedinin ise devam ettiği, 22 adet projenin ihale aşamasında olduğu, 30 adet projeye ise çeşitli nedenlerle başlanılamadığı kaydedildi.

Programdaki 436 projenin 166 adedi kadastro, 82 adedi tarım, 43 adedi enerji, 39 adedi ulaştırma, 24 adedi eğitim,  22 adedi sağlık, 10 adeti ormancılık, 10 adedi spor ve 40 adedi de diğer kamu hizmetleri sektörlerine ait olduğu belirtilirken, il genelinde 2017 yatırım yılının I. toplantısı itibariyle, 2016 yılına ait 485 Milyon 038 Bin 793 TL ödeneğin 376 Milyon 836 Bin 925 TL’ sinin harcandığı açıklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir