GiresunUlusal

İL GENEL MECLİSİ’NDE YOL KONUŞULDU

*CHP GURUP BAŞKAN VEKİLİ MEHMET YILMAZ, “YOLLAR SADECE BİRYERLERE BAĞLANMAK İÇİN DEĞİLDİR. STRATEJİK DERİNLİKLE DÜŞÜNÜLMELİ. TİREBOLU-TORUL YOLU İYİLEŞTİRME PROJESİNE DEMİRYOLU DA İLAVE EDİLMELİ” DEDİ    

 *YILMAZ’IN ‘AFETİN YOLDAN KAYNAKLANDIĞI’ ELEŞTİRİSİNE KATILAN MECLİS BAŞKANI MURŞİT GÜREL İSE; “TAHKİMAT VE DOLGULAR YENİDEN GÖZDEN GEÇİRİLECEK. GÜNEY ÇEVRE YOLU HÜKÜMETİMİZİN GÜNDEMİNDE” DİYE KONUŞTU

 

Giresun İl Genel Meclisi, Ekim ayı toplantıları başladı. Gündem maddelerinin görüşülmesi sırasında söz alan CHP Gurup Başkan Vekili Mehmet Yılmaz, geçtiğimiz hafta yaşanan deniz afetinin yanlış planlanan Karadeniz Sahil Yolu’ndan kaynaklandığını iddia etti.

Konuşması sırasında Tirebolu-Torul Yolu için hazırlanan iyileştirme projesinin Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan projeksiyonunu üyelere izlettiren Yılmaz, “bu proje için hükümete teşekkür ediyoruz. Ancak buna demiryolu da ilave edilmeli” dedi.

DSC_1431

YILMAZ: MERSİN LİMANI KARDEŞ LİMAN OLSUN

Giresun’un ulaşım projeleri yapılırken uzun yılların düşünülmesini ve yolların sadece bir yeri bir yere bağlayacak şekilde değil, stratejik derinliklerle planlanmasını isteyen Mehmet Yılmaz, şunları söyledi: ”Karadeniz’i İçanadolu’ya bağlayan Dereli-Eğribel-Şebinkarahisar yolu da buna örnektir. Bu yolla, Mersin Limanı’na en kolay kısa sürede ulaşılacaktır. Bu nedenle meclisimiz karar alarak Mersin Limanı’nı Kardeş Liman ilan etmeli. Karşılıklı ilişkilerin şimdiden kurulması gerekir”

CHP Gurup Başkan Vekili Mehmet Yılmaz, geçtiğimiz günlerde meydana gelen afeti “karayolları faciası “olarak nitelendirdi. Giresun şehiriçi geçişindeki tahkimat ve dolguların yeniden gözden geçirilmesini isteyen Yılmaz,”Deniz kimseye hakkını yedirmiyor. Bu sözün haklılığı ortaya çıktı. 300 metre kodundan viyadükler ve tünellerle geçişi planlanan ancak ucuz olsun deniz doldurularak yapılan yol nedeniyle sürekli afetler yaşıyoruz. Deniz hep aynı noktalardan vuruyor. Bunun çözümü güneyden geçen çevre yoludur” dedi.

GÜREL:TAHKİMAT VE DOLGULAR GÖZDEN GEÇİRİLECEK, GÜNEY ÇEVRE YOLU HÜKÜMETİMİZİN GÜNDEMİNDE

DSC_1433İl Genel Meclisi Başkanı Murşit Gürel de Güney Yolu Projesi’ne destek vererek, “Hükümetimizin gündeminde bu proje var. Havaalanı ile Keşap ilçesi arasında etüd çalışması yapıldı. Bu gerçekleşirse sadece ulaşım açısından katkı sağlamayacak. Şehir akaya doğru büyüyecek. Ekonomik gelişme olacak” dedi.

Yılmaz’ın yol konusundaki eleştirilerine katılan Gürel,”DLH bir inceleme yapacak. Bazı yanlış tahkimatlar var ve dolgular dalgalara göre hesaplanmamış. Bunlara yeni ilaveler yapılacak. Hacıhüseyin Mahallesindeki dolgu alanı da genişleyecek” diye konuştu.
Meclis toplantısı, daha sonra gündemindeki konuları görüşmek üzere sürdü. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir