GiresunUlusal

İL GENEL MECLİSİ ÜYESİ ÖMER CEBECİ’DEN, ‘PONTUSÇU FAALİYETLERE’ TEPKİ

“OSMAN AĞA VE GİRESUNLULARI PONTUS SOYKIRIMCISI OLARAK GÖSTEREN BELGESELİ  DURDURUN”

CHP Tirebolu İl Genel Meclisi üyesi Ömer Cebeci, mecliste yaptığı konuşmada,  Ankara’da 18 Mayıs’ta yapılacak olan Aslandis’in ‘Pontus Soykırımı’ yalanı iddialarında bulunan The Band isimli film gösterimi ve ardından yapılacak oturumun yasaklanmasını istedi.

Cebeci, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya ve Giresun milletvekillerine çağrıda bulundu.

“TÜRKİYE CUMHURİYETİ’Nİ OSMAN AĞA’YI VE GİRESUNLULARI HEDEF ALIYOR”

“Türk düşmanlığı yapıp, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucularından Osman Ağa’ya bu belgeselde iftira atarak hakaret edecekler “diyen Cebeci, şöyle konuştu:”Başkentin göbeğinde sözde ‘Pontus Soykırımı’ gösterisi yapmak, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni Topal Osman Ağa’yı ve Giresunluları hedef almaktır. İçişleri Bakanı acil olarak bunu durdurmalıdır. Buradan sizlerin huzurunda bu iftira belgeselini ve etkinliği yapanları şiddetle kınıyorum.
Giresun milletvekillerine de aynı çağrıyı yapıyorum”

MECLİSTE TERÖR TARTIŞMASI

Öte yandan meclisin bir başka oturumunda Cebeci’nin, şehitlerle ilgili konuşması sürerken AKP’li üyelerin yerinden laf atması üzerine başlayan tartışma kavgaya dönüştü.

Eski bir özel hareket görevlisi olan Cebeci, konuşmasında, meclisin daha önceki toplantılarındaki temayüllerine uygun olarak hafta içinde toprağa verilen şehitler için saygı duruşunda bulunmasını talep etti. Alınan bilgiye göre, bu sırada önce AKP’li Bulancak üyesi Abdulselam Çağrıcı, sonra da Alucra üyesi Durmuş Canikli, buna karşı çıktı ve CHP’yi PKK’yla özdeş tutan laflar attı. Çağrıcı’nın ‘CHP terörle işbirliği içinde’ sözlerine sert bir şekilde karşı çıkan Cebeci “Habur’u, Oslo’yu Dolmabahçe’yi, Diyarbakır’da Mehri mehri şarkılarını unutmadık. Çözüm sürecinde terör örgütüyle kolkola girenleri unutmadık. Ülkede şehitlerimizin olmasının sorumlusu AKP’nin yanlış iç-dış politikalarıdır”dedi. Bunun üzerine Çağrıcı ve Canikli kürsüye yürüdü. Ömer Cebeci, Canikli ve Çağrıcı’ya kürsüden karşılık verince mecliste kısa süreli gerginlik yaşandı.

Diğer üyelerin de araya girmesiyle tartışma fazla büyümeden önlenirken Meclis Başkanı Ahmet Şahin oturuma ara verdi.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir