Aktüel

İKİ PARMAĞIYLA İKİ KİTAP YAZAN ERDİNÇ YILMAZ, CHP GİRESUN ENGELLİ KOMİSYONUNUN ETKİNLİĞİNE KATILDI

Kas hastalığına bağlı bedensel ve konuşma engeli bulunan Ordu’lu Erdinç Yılmaz’ın tek parmağıyla yazdığı “Azmin Zaferi” ve “Gün Batımı” iki kitabı için Giresun’da imza günü düzenlendi.
İKİ PARMAĞIYLA İKİ KİTAP YAZAN ERDİNÇ YILMAZ, CHP GİRESUN ENGELLİ KOMİSYONUNUN ETKİNLİĞİNE KATILDICHP Engelli Komisyonu Başkanı Ayça Ayhan Kozluca’nın organize ettiği imza günü Kit-Tur otel salonunda gerçekleşti. Yoğun bir katılımla gerçekleşen etkinliğe CHP, İYİ Parti yöneticileri, engelli dernekleri üyeleri ve davetliler katıldı.
Gösterilen ilgiden oldukça mutu olduğu görülen yazar Yılmaz, okurlarla söyleşerek kitaplarını imzaladı.
Komisyonu başkanı Kozluca, katılımcılara ve organizasyona destek verenlere teşekkür etti ve bu yöndeki çalışma ve etkinliklerinin süreceğini belirtti.

ERDİNÇ YILMAZ’IN ÖYKÜSÜ AZMİN ZAFERİ…

23 yaşındaki Erdinç Yılmaz, Altınordu ilçesinde yaşayan Latif ve Hacer Yılmaz’ın oğlu. Hastalığı dolayısıyla lise eğitimini yarıda bırakmanın yarattığı üzüntüyle iç dünyasına çekilen Yılmaz, ailesinin verdiği destek sayesinde sosyal hayata yeniden uyum sağladı.

Bu süreçte çok sayıda kitap okuyan Yılmaz, hayat hikayesini yazmaya karar verdi. Yılmaz, yaklaşık iki yıl önce hayatını dizüstü bilgisayarda güçlükle kullandığı iki parmağı ile satırlara aktardı. Kitap yazdığı dönemde hastalığı ilerleyen Yılmaz, “Azmin Zaferi” adlı kitabını tek parmağını kullanarak tamamlayabildi.

Yılmaz, kitabı için yapılan olumlu eleştiriler üzerine, engeli dolayısıyla hayatını tekerlekli sandalyeye bağlı sürdürmek durumunda olan bir gencin aşkını anlattığı ikinci kitabı “Gün Batımı”nı kaleme aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir