Giresun

HOCALI SOYKIRIMI İÇİN SESSİZ YÜRÜYÜŞ

Giresun Ünİktisadi İdari Bilimler Fakültesi, SBE Avrasya Araştırmaları Ana Bilim Dalı Başkanlığı ve Karadeniz Stratejik Araştırma ve Uygulama Merkezi (KARASAM) tarafından düzenlenen 25. yılında “Hocalı Soykırımı Uluslararası Sempozyumu” çerçevesinde Hocalıyı anma ve Soykırımı Kınama Yürüyüşü yapıldı. 

Gazi Paşa yerleşkesinden başlayarak Gazi caddesi boyunca devam eden ve Atatürük meydanında sona eren anma yürüyüşüne, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Dekanı ve Hocalı Soykırımı Uluslararası Sempozyumu Düzenleme Komitesi Başkanı Prof. Dr. Betül Karagöz YERDELEN ve Yrd.Doç.Dr. Abbas KARAĞAÇLI ile birlikte Üniversitemiz akademik personeli,Azerbaycan ve ülkemizin diğer bölgelerinden sempozyum için gelen bilim insanları ve bir gurup öğrenci katıldılar.HOCALI SOYKIRIMI İÇİN SESSİZ YÜRÜYÜŞ

Hocalı Soykırımı Şehitlerinin anısına sessizce gerçekleşen yürüyüş boyunca katliamı protesto eden pankartlar ve dövizler taşındı. Vatandaşların ilgili ile izlediği yürüyüş sonunda konuşan Prof. Dr. Betül Karagöz YERDELEN Ermeni çetelerce katledilen 613 masum insanın maruz kaldıkları insanlık dışı muameleleri anlattı.  YERDELEN, şehitlere yönelik Ermeni katillerin yaptıkları cani girişimleri ve dünya kamuoyunun bu soykırıma karşı takındığı duyarsız tavrı eleştirdi.

Konuşmanın ardından katılımcılar şehitlerin ruhuna Fatiha okuduktan sonra sessizce dağıldılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir