AktüelGiresun

HEYDERE KÖYÜ’NE KÖY KONAĞI AÇILDI

Dereli Heydere Köyü Köy Konağı açılışı bugün Vali Hasan Karahan tarafından gerçekleştirildi.

Karahan, açılışta yaptığı konuşmada, köy konağını birlik ve beraberliği daha da perçinleyeceğini belirterek,  

Devlet-vatandaş işbirliği ile yapılan bu güzel eserin açılışından mutlu olduğunu belirten Vali Karahan, “Ülkemizde güzel şeyler oluyor. Gelişiyoruz, büyüyoruz, kalkınıyoruz.  Bundan da tabi ki her birimiz payımızı alıyoruz. Bu anlamda da burada güzel bir hizmet açılışını yapıyoruz. Değerli kardeşlerimizin bir araya geleceği, pek çok amaçla kullanılabilecek bir güzel eser meydana gelmiş. Yeri de çok güzel. Hem caminin yanında hem de köyün merkezinde. Dolayısıyla bir araya geleceğimiz, sevinçlerimizi neşemizi paylaşacağımız,  ortak mekan olması insanların kaynaşması bir araya gelmesi ve kardeşlik hukukunu ikame etmesi açısında önemli. Böyle güzel mekanlara her zaman ihtiyaç var”dedi

2014-137-7Vali Hasan Karahan, “Maalesef Karadeniz köyleri, Giresun köyleri dağınık.  İnsanların bir araya gelmesi zor, mesafeler uzak ama böyle mekanlar olursa belli zamanlarda buralarda bir arkaya gelip ortak sorunlarımız, memleket sorunlarını görüşüp tartışıp bir çözüm buluruz inşallah. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Tabii biz devlet olarak elimizden geleni yapıyoruz ama köylümüzün, talebi desteği olmazsa bu müesseseleri bu kurumları yaşatma azmi olmasa, bu yaptıklarımızın bir anlamı yok. Bu konudaki gayretlerinden dolayı muhtarımıza da teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

 Kaymakam Ömer Faruk Kala’da köy konağı açmanın huzuru içinde bulunduklarını belirterek konağın, dertlerin, sevinçlerin paylaşılarak misafirlerin ağırlanacağı bir mekan olacağını söyledi ve emeği geçenlere teşekkür etti.

 Köy konağı hakkında bilgi sunan muhtar Ahmet Yılmaz, 2009 yılında başlayan köy konağının devlet-vatandaş işbirliği ile tamamlandığını belirtti ve emeği geçenlere şükranlarını sundu.  

 Konuşmaların ardından Ahmet Yılmaz, Vali Hasan Karahan’a bir plaket takdim etti. Daha sonra açılış kurdelesi Vali Karahan ve beraberindekiler tarafından kesildi. Konağı iç bölümleri gezildi.

 Açılışa; Vali Hasan Karahan, Kaymakam Ömer Faruk Kala, İl Özel İdare Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Külekçi, ilçe protokolü ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir