EğitimGiresun

HEMŞERİMİZ ENVER YÜCEL’E BİRLEŞMİŞ MİLLETLER’DEN UNVAN VE SERTİFİKA

Birleşmiş Milletler Eğitim ve Araştırma Enstitüsü (UNITAR) Türkiye’de uluslararası eğitim merkezi kuruyor. Bu amaçla Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) ve UNITAR arasında imzalanan iş birliği çerçevesinde yönetici ve liderler için Uluslararası Eğitim Merkezi’nin (CIFAL) İstanbul ofisi düzenlenen törenle açıldı.

Türkiye’deki ilk ve tek üniversite ortaklığıyla kurulan CIFAL Istanbul’un açılışı, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreter Yardımcısı Nikhil Seth, UNITAR İnsan ve Sosyal Katılım Bölümü Direktörü Alex Mejia, Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel ve sektörden çok sayıda kişinin katılımlarıyla gerçekleşti.

Aynı törende Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel’e Birleşmiş Milletler Genel Sekreter Yardımcısı Nikhil Seth tarafından BM Eğitim ve Araştırma Enstitüsü Uluslararası Eğitim Merkezi Türkiye Başkanı unvanı, Birleşmiş Milletler Sertifikası (UNC) ve Birleşmiş Milletler bayrağı verildi.

EVNER YÜCEL: YAPTIKLARIMIZ ULUSLARARASI ALANDA DA TAKDİR GÖRÜYOR

Merkezin açılmasının ve aldığı sorumluluğun kendisi için çok önemli olduğunu vurgulayan Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel, “40 yıldır eğitime hizmet ediyorum. Artık sadece Türkiye’de yaptıklarımız değil uluslararası alanda da yaptıklarımız duyulup takdir görmeye başladı. Bizler de bununla ilgili çalışmalarımızı uluslararası boyuta taşımak düşüncesiyle dünyanın her yerinde sürdürülebilir kalkınmanın gerçekleşmesi için eğitimin lokomotif olduğunu söylüyoruz ki bu böyle. Onun için Türkiye’de bu merkez ile sürdürülebilir kalkınmayla ilgili liderlere, yöneticilere, eğitimcilere bunun nasıl olması gerektiğiyle ilgili bilgiler vereceğiz” diye kaydetti.

21’inci yüzyıl becerilerini topluma kazandırmayı hedeflediklerini söyleyen Enver Yücel, kalkınmanın tek başına yeterli olmadığını belirtti. Yücel, “Sürdürülebilir olması lazım. Toplumu, yöneticilerini, liderlerini eğitiyor olmamız gerekiyor. Ülkemizde ve bölgemizde bunları anlatma gayreti içinde olacağız” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir