Aktüel

HEKİM SÜT GRÜ ÖĞRENCİLERİNİ AĞIRLADI

DSC_0461

Giresun Üniversitesi öğrencileri ilimiz merkezinde faaliyet gösteren tek sanayi kuruluşu olan Hekim Süt'ü gezdi. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü'nde öğrenim gören 50 öğrenci, sanayi üretimi yapan kuruluşların teknik-idari ve üretim yapısını incelemek üzere düzenlenen gezi kapsamında Hekim Süt'e geldiler. Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bekir Kemal Ataman, öğretim üyeleri Yrd. Doç.Dr. İhsan Cora,Yrd. Doç. Dr. M. Cemil Özden'in yeraldığı gurup, Hekim Süt Genel Koordinatörü İsmail Yaşar tarafından karşılandı.

DSCF0135

 Öğrencilere fabrikanın üretim tesislerinde bilgiler veren Yaşar, "Giresun Üniversitesi yöneticilerini ilin yerel sanayi kuruluşlarını tanıtma adına yaptıkları gezi nedeniyle kutluyorum. Bunu bir sahip çıkma ve destekleme olarak değerlendiriyor ve sizleri burada konuk etmekten mutluluk duyuyoruz Hekim Süt, şeffaf üretim anlayışından yana olan bir kuruluş. Ürünlerimizin hijyen ve gıda güvenliği taşıyan bir ortamda üretildiğini sizlere gururla gösteriyoruz.  Üniversitemizin birim ve  bölümlerindeki hizmet sektörleri bizim ürünlerimizi kullanıyor. Bunun daha da yaygınlaşmasını diliyoruz. Üniversitemizin akademik ve idari personelini, öğrencilerini Hekim Süt ürünlerini tüketmeye davet ediyoruz " dedi.DSCF0145

Yaşar, üniversite ile kendi alanlarıyla ilgili işbirliği ve ortak projeler yürütmek istediklerini de sözlerine ekledi.

İsmail Yaşar, sütün hammadde halinden ürüne dönüşmesine yönelik anlatımda  bulundu ve   fabrikada üretimi yapılan 11 çeşit ürünü tanıtarak ve soruları cevaplandırdı. Hekim Süt Üretim Müdürü Emine Kırkoçoğlu eşliğinde guruplar halinde 1 saat süresince fabrikayı gezen öğrenciler edindikleri bilgilerin kendilerine hem öğrenim hem de günlük DSC_0477yaşamlarına katkıda bulunacağını ifade ettiler.Gezi ,İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü akademisyen ve öğrencileriyle fabrika yöneticilerinin günün anısına fotoğraf çektirmeleriyle son buldu.

 

 

Etiketler

Bir yorum

  1. Örnek kurum Hekim SÜT.yerli üretim yapıyor.Ne mutlu yerli üretim yapana.Allah cc. Hekimholdink yönetim kurulu başkanı Öner Hekimden razı olsun.Yüzlerce kişiye iş vererek rızıklarının kazanmasına maltepe escortvesile oluyor.Hekim Süt’ün daha fazla bölgelere yayılması dileğiyle,çalışmalarında başarılar dilerim.Saygılarımla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir