GiresunSpor

HATAYSPOR: SEYİRCİ YASAĞI YOK, TV’YE VAR

Hatayspor Kulüp Başkanı Jan Baram,  Giresunspor' un Hatay'da futbol dışı şeyler olacağına dair asılsız iddialarda bulunduğunu söyledi.

Baram, yaptığı açıklamada, Giresunspor'un bir kaç günden bu yana "Seyircimize yasak koydular" diye asılsız iddiasında bulunduğunu, İl Spor Güvenlik Kurulu'nun konuk takım için "Seyircisi gelebilir" diye karar aldığını söyledi. Başkan Jan Baram,  Hatayspor  taraftarlarının  Malatyaspor, Göztepe ve Tarsusİdamunyurdu taraftarlarını çiçeklerle karşıladığını, Kırklarelispor'un 2 seyircisi için bile 'Misafir takım tribünü' açıldığını hatırlattı. Giresunspor'un asılsız iddialarla neyi hedeflediğini merak ettiklerini anlatan Kulüp Başkanı Jan Baram, şöyle devam etti:"Biz Tarsus İdmanyurdu taraftarını misafir ettik. Ancak, hiç bir sebep ve gerekçe gösterilmeden 3 hafta önce 'yasak' denilerek taraftarlarımızTarsus İdmanyurdu maçına alınmadı. Hatayspor olarak şu ana kadar iç sahada 16 maç oynadık. Hangi maçımız hangi kanalda yayınladı?Giresunspor'un yerel kanalı, takımlarının deplasmanda oynadığı ve yayınladığı her maç için ev sahibi takıma telif hakkı ödemişken ve bize bu konu ile ilgili talepte bile bulunmamışken hangi yasaktan söz etmektedir?"

Baram, Hatay'dan yayın yapan HRT'ye, Hatay-Göztepe maçı için İzmirKanal 35'e, Malatya Vuslat TV'ye daha önce izin vermediklerini hatırlatırken, kendilerinden istekte bile bulunmayan ticari Giresun kanalının neden asılsız iddialarda bir bardak suda fırtına koparmak istediğini söyledi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir